Święta bez choinki? Polacy oszczędzają na zakupach

Prawie 3/4 Polaków zamierza obdarować bliskich prezentami. Jednak 70% badanych planuje oszczędzać na bożonarodzeniowych zakupach. Chociaż planujemy rodzinne i tradycyjne święta, to 1/3 Polaków zrezygnuje z zakupu choinki – wynika z najnowszego badania Jak wynika z badania PAYBACK Opinion Poll (POP).
- Polacy mają różne strategie jeżeli chodzi o wydatki świąteczne. Większość z nas szuka sposobu aby oszczędzić, znajduje go na wyprzedażach oraz promocjach w sklepach. Co trzeci Polak również planuje wydatki w czasie. Część z nas natomiast wykorzysta punkty zebrane w programach lojalnościowych – mówi Piotr Lipiński, PAYBACK.
Większość ankietowanych upominki kupi w sklepach stacjonarnych. Najczęściej będą to centra handlowe (26%) lub super- i hipermarkety (15%). Sporym zainteresowaniem cieszą się sklepy online – prezent w Internecie kupi 21% ankietowanych. Upominki mikołajkowe to głównie książki, filmy lub gry komputerowe (28%), słodycze (25%), a także perfumy i kosmetyki (22%) oraz zabawki (19%). 37% ankietowanych wyda na ten cel do 100 zł, a 32% – powyżej tej kwoty. Ponad 1/3 Polaków wykorzysta przy tym odłożone wcześniej oszczędności.
Najlepsze tematy