Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Pobierz darmowy program PIT 2013

Program PIT Szlachetna Paczka
Program PIT 2013 umożliwia rozliczenie rocznych formularzy PIT za 2013 rok: PIT 28, PIT 28A, PIT 28B, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, PIT B, PIT D, PIT O, PIT 2K, PIT M, PIT ZG, PIT Z, NIP 1, NIP 3, NIP B, NIP C. Potrzebujesz jedynie wyżej wymienionych formularzy? - kliknij TUTAJ

Szczegółowa instrukcja:

 • 1. Pobierz i zainstaluj program PIT 2013 (oprogramowanie wymaga aby zalogowany użytkownik komputera miał prawa administratora na tym komputerze)
 • 2. Uruchom program PIT 2013
 • 3. Wypełnij PIT przy pomocy kreatora albo samodzielnie
 • 4. Przekaż 1 proc. podatku na Stowarzyszenie Wiosna lub inną organizację pożytku publicznego
 • 5. Wyślij lub wydrukuj PIT za 2013 rok

Wymagania techniczne programu:

 • System operacyjny Windows 98, XP, 2000, 7, 8 *
 • Pamięć operacyjna RAM min. 512MB
 • Procesor (AMD, Intel) min. 1GHz
 • Połączenie z internetem (wymagane dla aktualizacji automatycznych oraz pracy z wersją online)
 • Zainstalowana przeglądarka stron internetowych **
 • Zainstalowane środowisko .NET Framework 2.0 lub wyższe *
 • Zainstalowany plugin FlashPlayer **
 • Przeglądarka dokumentów PDF (polecamy Adobe Reader)

* Dotyczy wersji desktop

** Dotyczy wersji online

Stowarzyszenie Wiosna

Ten 1% zmienia świat na lepsze!

Pani Krystyna uwierzyła w swoje możliwości i razem z mężem założyła firmę. 12-letni Krystian zapewniał wolontariuszy, że o 2 numery za duże buty, które dostał w paczce są na niego dobre i obiecał, że zacznie pilnie uczyć się angielskiego. Rodzina pani Zosi w końcu może zjeść razem obiad, zanim otrzymali paczkę mieli tylko jeden talerz. Wolontariusze Paczki działają w 507 miejscach w Polsce, a ilość osób zaangażowanych w projekt – tych, którzy już wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu: wolontariuszy, darczyńców, rodzin w potrzebie i dobroczyńców wynosi ponad 600 000 tysięcy! Specjalizujemy się w mądrej pomocy. Pomocy, która daje impuls do zmiany i inspirację do działania!

Szukamy biednych

Sami szukamy potrzebujących. Chcemy docierać do tych, którzy milcząco zmagają się biedą i wstydzą się prosić o pomoc. - My chcemy dotrzeć do osób, które nie liczą już na nic i uruchomić w nich nadzieję – podkreśla Agnieszka, psycholog i wolontariuszka SZLACHETNEJ PACZKI. Pokorna i niezawiniona bieda często się ukrywa - dodaje.

fot.1 Szlachetna Paczka

Prawdziwe spotkanie

Aby w grudniu pomoc Paczki mogła dotrzeć do ubogich rodzin, w październiku i listopadzie wolontariusze pozyskują adresy i spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by dowiedzieć się o przyczynach trudnej sytuacji i konkretnych potrzebach. Często najbardziej zaskakującym elementem tych spotkań jest pytanie o marzenia, zwykle zapada po nim wymowna cisza.

fot.3 Szlachetna Paczka

Dobra diagnoza

Chcemy, żeby nasza pomoc była mądra. Pomagamy tylko tym, co do których mamy pewność, że pomoc będzie dla nich impulsem do zmiany. Tym, którzy nie są roszczeniowi i nie chcą utrzymywać się ze swojej biedy. Zadaniem wolontariusza – opiekuna rodziny jest zdiagnozowanie sytuacji, uzyskanie informacji o potrzebach i decyzja o włączeniu rodziny do projektu.

Każdy coś daje

Nasza pomoc jest prezentem, ale jesteśmy pewni, że to nie rzeczy pomagają, ale ludzie. Często samo spotkanie z wolontariuszami, krótka rozmowa, pytanie o powody trudnej sytuacji są dla potrzebujących rodzin ważniejsze, niż sama pomoc materialna. Fakt, że ktoś interesuje się ich losem jest dla nich dowodem, że są ważni i wartościowi. Rodziny, które otrzymują paczki mają szansę odwdzięczyć się darczyńcy. Kartka z życzeniami, własnoręcznie upieczone ciasto, list, obraz – może mają niewiele, ale nie na tyle, aby nie mogli się podzielić.

fot.4 Szlachetna Paczka

Szlachetny 1%

Szlachetny 1% to inwestycja, która generuje dobro! Dlaczego? Bo je mnożymy, tym samym zwiększamy kapitał ludzki. - Dążymy do świata, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi. Pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie, próbują ich zrozumieć – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek.

Chodzi o to, żeby przestać patrzeć na świat przez szybę z własnego ciepłego domu, ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się. My w Paczce już to robimy, teraz zapraszamy, żeby zmieniać świat razem z nami.

Twój 1% na SZLACHETNĄ PACZKĘ zaowocuje konkretną zmianą w czyimś życiu!

Wykonawcą programu programu "PIT 2013" jest GP Soft, ul. Olszewskiego 6, 25-663 Kielce

Wszelkie uwagi i zapytania do programu można kierować pod: pomoc@gpsoft.pl lub zarejestrować zgłoszenie na stronie Serwisu Obsługi Technicznej GP Soft http://pomoc.gpsoft.pl


Ocena programu wg. redakcji

Głosów: 83

Stawki podatkowe 2012

 • 18%do 85 528 zł
 • 32%powyżej 85 528 zł
 • więcej »

Kalkulator ustawowy

Data powstania zobowiązania*:

Data zapłaty zobowiązania*:

Kalkulator zobowiązań podatkowych

Data powstania zobowiązania*:

Data zapłaty zobowiązania*:

Kalkulator walutowy

 Pomoc

Wynik w:

Inne kalkulatory:

Darmowy program PIT 2013/2014 do rozliczeń podatkowych

Rozliczenie podatkowe w 2014 roku z zupełnie darmowym programem PIT od tej pory stanie się dużo łatwiejsze. Już teraz masz możliwość skorzystania z niego na swoim komputerze. Nie tylko oszczędzasz czas, ale bez wychodzenia z domu uzyskujesz nieodpłatną pomoc w wyborze odpowiedniego formularza do wypełniania. Unikniesz pomyłek, bowiem dzięki twoim odpowiedziom na pytania, które pojawią się przy uruchamianiu darmowego programu PIT 2013/2014, nie będziesz musiał samodzielnie wybierać właściwego formularza, program PIT 2013/2014 zrobi to za ciebie. Program PIT zajmie się wszystkim tym, co do tej pory mogło sprawiać ci najwięcej trudności.

Jedyne co musisz zrobić, to:

- Pobrać darmowy program PIT 2013/2014 (pamiętaj o tym, że dajemy ci także możliwość skorzystania z programu PIT 2013/2014 online),

- Uruchomić program PIT (jeśli przy uruchamianiu programu pojawią się jakieś problemy, upewnij się, że posiadasz włączoną obsługę Javascript, i że twoja przeglądarka obsługuje Flasha. Zainstalowanie FlashPlayera pozwoli ci w pełni korzystać z serwisu),

- Z pomocą kreatora lub samodzielnie wypełnić PIT (nie zapomnij także o możliwości przekazania 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego. To szlachetny procent, który może pomóc potrzebującym),

- Wydrukować lub wysłać PIT 2013/2014.

Rozliczenie rocznych formularzy PIT, które zajmowało do tej pory twój czas, dzięki wykorzystaniu przygotowanego specjalnie dla ciebie bezpłatnego programu PIT 2013/2014 pozwoli skrócić czas potrzebny do obliczenia podatku do kilku minut. Tak ogromne ułatwienie w rozliczeniu, jakim jest darmowy program PIT, stanie się niezbędnikiem każdego podatnika.