Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Pobierz darmowy program PIT 2015

Program PIT Szlachetna Paczka
Program PIT 2015 umożliwia rozliczenie rocznych formularzy PIT za 2015 rok: PIT 28, PIT 28A, PIT 28B, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, PIT B, PIT D, PIT O, PIT 2K, PIT M, PIT ZG, PIT Z, NIP 1, NIP 3, NIP B, NIP C. Potrzebujesz jedynie wyżej wymienionych formularzy? - kliknij TUTAJ

Szczegółowa instrukcja:

 • 1. Pobierz i zainstaluj program PIT 2015 (oprogramowanie wymaga aby zalogowany użytkownik komputera miał prawa administratora na tym komputerze)
 • 2. Uruchom program PIT 2015
 • 3. Wypełnij PIT przy pomocy kreatora albo samodzielnie
 • 4. Przekaż 1 proc. podatku na Stowarzyszenie Wiosna lub inną organizację pożytku publicznego
 • 5. Wyślij lub wydrukuj PIT za 2015 rok

Parametry systemowe i sprzętowe programu:

 • Wersja: 7.0
 • platforma: Windows, Mac OS X, Linux, Unix, iOS, Android
 • rozmiar pliku: ~20MB
Windows
 • Minimalne: Windows XP lub nowszy, Procesor: Pentium III 1 GHz, 256 MB RAM, 20 MB HDD.
 • Zalecane: Windows Vista/Windows 7, Procesor: Pentrium Dual Core 2 GHz, 512 MB RAM, 50MB HDD, Łącze internetowe 512 kbps.
Mac OS

Procesor Intel? Core? Duo 1,83 GHz lub szybszy, Mac OS X 10.6, 10.7, 10.8 lub 10.9, 512 MB pamięci RAM (zalecany 1 GB).

Linux

Fedora Core 13, Ubuntu 10.10, openSUSE 11.3, Minimum: Intel® Pentium® III 1GHz or faster processor, Recommended: Pentium 4 2GHz or faster, Wymagana instalacja Adobe Air 2.6.

Stowarzyszenie Wiosna

1% który zbliża ludzi!

Jak żyć za mniej niż 50 zł na miesiąc? Co czuje samotny ojciec, który dzieli materac i kołdrę z trójką dzieci albo matka 8 dzieci, które na co dzień słyszą, że są "patologią", bo jest ich dużo? Jak to jest, w wieku 10 lat marzyć o własnym biurku i odrabiać lekcje na pralce razem z rodzeństwem?
SZLACHETNA PACZKA od 15 lat dociera do potrzebujących rodzin i zmienia ich życie.

W 2015 roku Paczka pobiła rekordy w pomaganiu - połączyła ponad milion Polaków, a wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 54 milionów złotych! Tym samym, Paczka na dobre stała się nową, przedświąteczną tradycją Polaków.

W Paczkę w ostatniej edycji zaangażowali się m.in. Papież Franciszek, Para Prezydencka, Robert Lewandowski z drużyną Biało-Czerwonych, Kamil Stoch, Noriaki Kasai i wielu innych.

Dokładając swój 1% na SZLACHETNĄ PACZKĘ wspierasz organizację kolejnej edycji projektu.
Twoja pomoc to szansa dla kolejnej rodziny w potrzebie!

fot.1 Szlachetna Paczka

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

- Bieda jest poniżeniem i wykluczeniem. Nie polega na tym, że ktoś ma mało, ale na tym, że wszyscy wokół mówią: "jesteś nikim". My chcemy to zmienić - mówi Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek, przywódca SZLACHETNEJ PACZKI i prezes Stowarzyszenia WIOSNA. - Pragniemy, aby zasada "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" na nowo połączyła Polaków. Naszą wizją jest kraj, w którym każdy człowiek radzi sobie w życiu, a gdy jeden upada, reszta jednoczy się, by mu pomóc. Tak, by powstał i znowu wygrywał Marzymy o tym, aby w Polsce nie było podziału na biednych i bogatych ? dodaje.

fot.2 Szlachetna Paczka

Pomoc, która inspiruje

SZLACHETNA PACZKA pomaga tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Wolontariusze szukają potrzebujących, którzy milcząco zmagają się biedą i wstydzą się prosić o pomoc. Zobacz jakie historie odkryli wolontariusze Paczki:

Celem Paczki jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Nie tylko rzeczy pomagają, ale przede wszystkim ludzie. Często samo spotkanie z wolontariuszami, krótka rozmowa i świadomość, że ktoś interesuje się ich losem, jest dla ubogich dowodem, że są ważni i wartościowi. To ta świadomość pomaga im wstawać z kolan i podjąć na nowo walkę o swoje życie.

fot.3 Szlachetna Paczka

Szlachetny 1%

Szlachetny 1% to inwestycja, która pomnaża dobro! Dlaczego? Tworzymy profesjonalny system mądrej pomocy działający na ogromną skalę i rozwijamy kapitał społeczny. Tylko w tym roku do świata biedy weszło blisko 13 000 wolontariuszy, a sens dzielenia się odkryło 893 153 darczyńców. Zapraszamy do zmieniania świata razem z nami!

Dokładając swój 1% na SZLACHETNĄ PACZKĘ wspierasz organizację kolejnej edycji projektu. Twoja pomoc to szansa dla kolejnej rodziny w potrzebie!

Twój 1% na SZLACHETNĄ PACZKĘ zaowocuje konkretną zmianą w czyimś życiu!

Szlachetne gesty SZLACHETNEJ PACZKI

Rośnie zaangażowanie Polaków w projekt SZLACHETNA PACZKA. W czasach wszechobecnego konsumpcjonizmu, każdy dobry gest jest na wagę złota.

Rzeczpospolita szlachetna

Masowa konsumpcja, która atakuje nas z każdej strony, nie jest w stanie zaspokoić wszystkich naszych potrzeb. Najważniejsze z nich - te, które definiują nas jako ludzi i budują tożsamość - mogą zostać zaspokojone tylko w pozamaterialny sposób. Nawet jeśli na co dzień, każdy z nas ulega modom i zachciankom, to jednak życiem przeciętnego człowieka kieruje coś więcej niż chęć posiadania i egoizm. Coraz więcej ludzi świadomie rezygnuje z własnego interesu po to, by pomóc innym. Potwierdzeniem tych zmian jest SZLACHETNA PACZKA i jej rekordowe wyniki. Pomaganie wprowadza nowe tradycje - jedną z nich jest zbieranie pieniędzy dla podopiecznych Stowarzyszenia WIOSNA w czasie ślubu, które jest alternatywą dla kupowania Młodym kwiatów.

Ile waży SZLACHETNA PACZKA? - statystyki

Tylko w 2015 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 20 771 rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Wartość pomocy przekazanej w paczkach wyniosła ponad 54 miliony zł, a wartość pomocy dla jednej rodziny sięgnęła 2600 zł. Jednak wartości Paczki nie mierzy się wyłącznie pieniędzmi. Ogromne znaczenie ma praca i poświęcony czas Polaków połączonych szlachetną ideą. Zeszłoroczne podarunki przygotowywało aż 893 153 osób. W grupie osób zaangażowanych w projekt znaleźli się darczyńcy, wolontariusze, dobroczyńcy oraz firmy partnerskie - w sumie ponad milion osób. SZLACHETNA PACZKA waży naprawdę dużo!

Co jest w środku SZLACHETNEJ PACZKI?

Od piętnastu lat, osoby zaangażowane w Paczkę kupują, pakują prezenty i rozwożą je do najbardziej potrzebujących. W środku znajdują się artykuły, których większość z nas prezentami by nie nazwała: artykuły spożywcze, środki czystości, ubrania, leki, przybory szkolne. Dzięki nim, rodziny, które z niezależnych od siebie przyczyn znalazły się w trudnym położeniu, mogą rozpocząć nowy rozdział w życiu. Często w obdarowywanych domach brakuje podstawowego wyposażenia: mebli, sprzętu AGD czy urządzeń do rehabilitacji. Przedmioty stają się symbolem zmiany, np. pomagają zdobyć źródło utrzymania: maszyna do szycia, wędka, a nawet żywy kogut. W środku każdej paczki znajdują się również o wiele cenniejsze dary: nadzieja, motywacja i wiara w to, że może być lepiej.

Pomoc "przy okazji" - jeden procent

Do grona Szlachetnych można dołączyć na wiele sposobów. Wśród nich jest jedna forma pomocy, która nie wymaga od nas żadnego poświęcenia - ani czasu, ani pieniędzy. Odpisując 1% podatku na SZLACHETNĄ PACZKĘ nie tracimy ani złotówki, a jedynie powodujemy, że trafi ona do kogoś, komu może uratować zdrowie, czy ocalić rodzinę przed eksmisją. Jak to zrobić? Wystarczy w swoim rozliczeniu podatkowym wpisać szlachetny numer KRS: 00 00 05 09 05. Można też pobrać darmowy program PIT, który jeszcze bardziej skróci cały proces.


Dokładając swój 1% na SZLACHETNĄ PACZKĘ wspierasz organizację kolejnej edycji projektu. Twoja pomoc to szansa dla kolejnej rodziny w potrzebie!

Wykonawcą programu programu "PIT 2015" jest Program e-pity Copyright 2015-2016 e-file sp. z o.o.

Ocena programu wg. redakcji

Głosów: 83

Stawki podatkowe 2015

 • 18%do 85 528 zł
 • 32%powyżej 85 528 zł
 • więcej »

Kalkulator ustawowy

Data powstania zobowiązania*:

Data zapłaty zobowiązania*:

Kalkulator zobowiązań podatkowych

Data powstania zobowiązania*:

Data zapłaty zobowiązania*:

Kalkulator walutowy

 Pomoc

Wynik w:

Inne kalkulatory:

Darmowy program PIT 2015/2016 do rozliczeń podatkowych

Rozliczenie podatkowe w 2016 roku z zupełnie darmowym programem PIT od tej pory stanie się dużo łatwiejsze. Już teraz masz możliwość skorzystania z niego na swoim komputerze. Nie tylko oszczędzasz czas, ale bez wychodzenia z domu uzyskujesz nieodpłatną pomoc w wyborze odpowiedniego formularza do wypełniania. Unikniesz pomyłek, bowiem dzięki twoim odpowiedziom na pytania, które pojawią się przy uruchamianiu darmowego programu PIT 2015/2016, nie będziesz musiał samodzielnie wybierać właściwego formularza, program PIT 2015/2016 zrobi to za ciebie. Program PIT zajmie się wszystkim tym, co do tej pory mogło sprawiać ci najwięcej trudności.

Jedyne co musisz zrobić, to:

- Pobrać darmowy program PIT 2015/2016 (pamiętaj o tym, że dajemy ci także możliwość skorzystania z programu PIT 2015/2016 online),

- Uruchomić program PIT (jeśli przy uruchamianiu programu pojawią się jakieś problemy, upewnij się, że posiadasz włączoną obsługę Javascript, i że twoja przeglądarka obsługuje Flasha. Zainstalowanie FlashPlayera pozwoli ci w pełni korzystać z serwisu)

- Z pomocą kreatora lub samodzielnie wypełnić PIT (nie zapomnij także o możliwości przekazania 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego. To szlachetny procent, który może pomóc potrzebującym),

- Wydrukować lub wysłać PIT 2015/2016.

Rozliczenie rocznych formularzy PIT, które zajmowało do tej pory twój czas, dzięki wykorzystaniu przygotowanego specjalnie dla ciebie bezpłatnego programu PIT 2015/2016 pozwoli skrócić czas potrzebny do obliczenia podatku do kilku minut. Tak ogromne ułatwienie w rozliczeniu, jakim jest darmowy program PIT, stanie się niezbędnikiem każdego podatnika.

Wypełnianie PIT - pomocy!!!

Wypełnianie corocznych oświadczeń podatkowych to dla wielu Polaków źródło niepotrzebnych, negatywnych emocji. Z pomocą przychodzą programy do rozliczeń podatkowych.

Polacy o wypełnianiu PIT-ów - zwyczaje i preferencje

Mimo, iż z roku na rok rośnie odsetek podatników rozliczających się w formie elektronicznej, wciąż większość Polaków wybiera tradycyjny sposób dostarczania deklaracji PIT do Urzędu Skarbowego. Jak wynika z raportu CBOS "Podatkowe Dylematy", 55% respondentów zrobiło to osobiście. Godziny spędzone w urzędzie oraz obawa o poprawność wypełnienia formularzy wywołują frustrację i zakłopotanie. Drugą tendencją naszych rodaków jest upodobanie do zostawiania wielu spraw ostatnią chwilę. Powody takiego zachowania są różne: brak czasu, brak Internetu czy kłopoty z przeciążeniem serwera. Powyższe statystyki potwierdzają to, co obserwujemy w ostatnich dniach kwietnia od wielu lat, czyli "oblężenie" urzędów skarbowych. Media pokazują sceny jak za czasów PRL - kilkunastometrowe kolejki do okienek, krzyki, gwar. W opanowaniu gorączkowej sytuacji nie pomagają wydłużone godziny pracy urzędów, a podatników nie przeraża groźba kary pieniężnej za spóźnienie się z rozliczeniem, która może sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Rozliczenie PIT - ból i strach

Kolejnym źródłem stresu polskich podatników są same formularze PIT. Według CBOS, niemal co trzeci badany uważa, że samodzielne przygotowanie zeznania na druku PIT jest skomplikowane, trudne i nieprzyjemne. Potwierdza to ankieta "Polacy o podatkach 2014" przeprowadzona na zlecenie Centrum im. Adama Smitha. W raporcie "Roczne zeznanie podatkowe Polaków - PIT 2013" można przeczytać, że niemal 40% z nas nie wie, na jakim formularzu PIT rozlicza swe dochody. Aż 71% respondentów nie lubi tego robić, a wśród połowy z nich wywołuje to złe samopoczucie. Część z nas mówi otwarcie, że boi się wizyty w FISKUSIE. Na tle tak jednoznacznie negatywnych skojarzeń, chyba jedynym pozytywem okazuje się możliwość przekazania 1% na wybraną organizację pożytku publicznego.

Na pomoc podatnikom - program PIT

Czy można sobie jakoś pomóc, aby FISKUS i PIT-y nie śniły nam się po nocach? Oczywiście - rozwiązaniem jest wypełnienie PIT przez Internet. Z roku na rok, z tej możliwości korzysta coraz więcej osób. Pozwala ona zaoszczędzić dużo czasu i jest wygodna. Aby mieć pewność, że dobrze wypełniliśmy wszystkie pola, warto skorzystać z darmowego programu PIT. Jego obsługa jest intuicyjna i nie sprawi trudności nawet tym, którzy na co dzień rzadko korzystają z komputera i Internetu. Program do rozliczeń podatkowych eliminuje również możliwość popełnienia błędu w czasie wypełniania formularza - sam wybiera odpowiedni PIT i pomaga w obliczeniach. Z łatwością przekażemy jeden procent na wybraną organizację - wystarczy wpisać jej numer KRS. W ten sposób, 1% naszego podatku zamiast do Skarbu Państwa, trafi do osób, które naprawdę potrzebują pomocy: chorych, ubogich, skrzywdzonych.