Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Aktualności

Wiadomość dnia

Wiadomości

 • Ceny domów w górskich kurortach wciąż wysokie
  Ceny domów w górskich kurortach wciąż wysokie

  Wtorek, 29 lipca (06:00)

  Przeważająca większość domów w Zakopanem oferowana jest do sprzedaży w cenie powyżej 1 mln zł, przy średniej wynoszącej aż 1 mln 600 tys. zł - wynika z analizy portalu nieruchomości Domy.pl. O tym, jak specyficzny jest to rynek, świadczy fakt, że za kwotę ok. 1 mln zł z powodzeniem kupimy dom o powierzchni 150-200 m2 np. w jednej z peryferyjnych dzielnic Warszawy, np. na Targówku czy Białołęce.
   więcej »
 • Wrocław: Tysiąc pieców węglowych do wymiany
  Wrocław: Tysiąc pieców węglowych do wymiany

  Poniedziałek, 28 lipca (15:10)

  Można skorzystać z dopłaty i wymienić piec opalany węglem. Władze Wrocławia przyjmują wnioski od mieszkańców zainteresowanych zmianą sposobu ogrzewania.
   więcej »
 • Półrocze MdM-u: Sukces czy porażka?
  Półrocze MdM-u: Sukces czy porażka?

  Piątek, 25 lipca (06:00)

  Oceny wyników programu "Mieszkanie dla młodych" w pierwszych sześciu miesiącach jego działania są podzielone. Z jednej strony Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIiR) w podsumowaniu półrocza misji MdM-u wyraża pełne zadowolenie z jego osiągnięć. Niestety nie znajduje to równie pełnego potwierdzenia w zawartych w tym samym opracowaniu statystykach - pisze Jarosław Jędrzyński z portalu RynekPierwotny.pl.
   więcej »
 • 48 tysięcy rodzin ma w domu klimatyzację
  48 tysięcy rodzin ma w domu klimatyzację

  Piątek, 25 lipca (06:00)

  Korzystanie z klimatyzacji podczas upalnego miesiąca może w przeciętnym mieszkaniu podnieść rachunki za energię o około 100-150 złotych. Klimatyzację zamontowano już w 48 tys. domów i mieszkań w Polsce - wynika z szacunków Lion's Banku opartych o dane GUS.
   więcej »
 • Przez brak planowania przestrzennego miasta tracą miliardy złotych
  Przez brak planowania przestrzennego miasta tracą miliardy złotych

  Czwartek, 24 lipca (06:00)

  Koniec budowania oddalonych od siebie budynków z dala od granic miast i pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni w centrach aglomeracji - takie zmiany ma wprowadzić nowy kodeks urbanistyczno-budowlany.
   więcej »
 • Mieszkanie do remontu pilnie kupię
  Mieszkanie do remontu pilnie kupię

  Czwartek, 24 lipca (06:00)

  Sprzedaż mieszkań w Polsce cały czas się zmienia, klienci poszukują coraz to innych ofert, które wydają się być atrakcyjne. Ostatnio obserwujemy duże zainteresowanie mieszkaniami do remontu.
   więcej »
 • Mieszkania w Polsce są najtańsze w Europie
  Środa, 23 lipca (07:19)

  Mieszkania w Polsce należą do najtańszych w Europie. Ale pod względem ich dostępności, zależącej też od wysokości zarobków, większość krajów bije nas na głowę - pisze "Gazeta Wyborcza".
   więcej »
 • Banki chcą coraz więcej zarobić na kredytach
  Banki chcą coraz więcej zarobić na kredytach

  Środa, 23 lipca (06:59)

  Już od roku rosną koszty zakupu mieszkania na kredyt - wynika z szacunków Lion's Bank i portalu nieruchomości Domy.pl. Głównym powodem nie są jednak rosnące ceny mieszkań. To banki coraz wyżej podnoszą marże kredytów hipotecznych.
   więcej »
 • Kryzysowe mieszkania rozeszły się jak świeże bułeczki
  Środa, 23 lipca (06:56)

  W pierwszym półroczu dziesięć największych firm deweloperskich zwiększyło sprzedaż o 40 proc. Udało im się już w większości wyprzedać mieszkania, które były wolne od czasu spowolnienia na rynku. W ślad za lepszymi wynikami sprzedaży rośnie też liczba zadeklarowanych inwestycji.
   więcej »
 • Kosztowne błędy przy zakupie mieszkania
  Kosztowne błędy przy zakupie mieszkania

  Środa, 23 lipca (06:55)

  Kupno mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. W grę wchodzą duże pieniądze i nierzadko kredyt na 20-30 lat. Błąd w takiej sytuacji może nas kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Expander zwraca uwagę, że czasami bardziej opłaca się kupić droższe mieszkanie, aby później nie tracić czasu i pieniędzy na dojazdy do pracy czy szkoły. Kosztownym błędem jest także wybór drogiego kredytu hipotecznego.
   więcej »
 • Czerwcowy spadek wartości Indeksu Cen Mieszkań
  Środa, 23 lipca (00:57)

  Czerwiec był czwartym z rzędu miesiącem spadku wartości Indeksu Cen Mieszkań - wskaźnika trendu cenowego na polskim rynku mieszkaniowym publikowanego przez portal nieruchomości Domy.pl. W porównaniu z majem wartość najnowszego odczytu jest o 1,6 pkt. niższa i wynosi 840,5 pkt.
   więcej »

Porady budowlane

Kalkulator walutowy

 Pomoc

Wynik w:

Inne kalkulatory:

Rynek międzybankowy

Kalkulator ustawowy

Data powstania zobowiązania*:

Data zapłaty zobowiązania*:


Polecamy: