Przejdź do głównej części strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Aktualności

Wiadomość dnia

Wiadomości

 • Ponad połowa Polaków mieszka w domach jednorodzinnych
  Ponad połowa Polaków mieszka w domach jednorodzinnych

  Czwartek, 17 kwietnia (06:00)

  53,7 proc. Polaków mieszka w domach - wynika z danych Eurostatu. Od ośmiu lat odsetek ten konsekwentnie rośnie, zbliżając się do unijnej średniej. W domach najwięcej mieszka Brytyjczyków i Norwegów, a w mieszkaniach - Estończyków, Hiszpanów i Łotyszy.
   więcej »
 • Porozumienie w sprawie projektu "Kraków - Nowa Huta Przyszłości"
  Porozumienie w sprawie projektu "Kraków - Nowa Huta Przyszłości"

  Środa, 16 kwietnia (18:40)

  ArcelorMittal Poland przekaże na rzecz Skarbu Państwa zbędne tereny huty w Krakowie, które w przyszłości mają być częścią projektu inwestycyjnego "Kraków - Nowa Huta Przyszłości". W zamian spółka uzyska tytuły własności do terenów w użytkowaniu wieczystym.
   więcej »
 • E&Y: Rynek nieruchomości niemieszkaniowych urośnie do 4 mld euro
  E&Y: Rynek nieruchomości niemieszkaniowych urośnie do 4 mld euro

  Środa, 16 kwietnia (06:00)

  Wartość transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce wzrośnie w tym roku do 4 mld euro wobec 3,4 mld euro w roku 2013 - prognozują eksperci firmy doradczej E&Y. Chodzi o takie nieruchomości jak nowe biura, powierzchnie handlowe, magazyny czy hotele.
   więcej »
 • Rynek najmu mieszkań w dużych miastach
  Rynek najmu mieszkań w dużych miastach

  Środa, 16 kwietnia (06:00)

  Największym zainteresowaniem klientów na rynku najmu w dużych miastach cieszą się mieszkania 2 pokojowe; zainteresowanych nimi jest blisko połowa klientów. Na drugim miejscu z 26-procentowym udziałem w popycie plasują się kawalerki. W Warszawie za ich najem trzeba zapłacić średnio 51 zł/mkw. miesięcznie, czyli o ponad 30 proc. więcej niż w Krakowie lub Wrocławiu i o blisko 60 proc. więcej niż w Poznaniu - wynika z analizy portalu nieruchomości Domy.pl.
   więcej »
 • Kiedy nie trzeba mieć pozwolenia na budowę? Sprawdź jak zmieni się Prawo budowlane
  Kiedy nie trzeba mieć pozwolenia na budowę? Sprawdź jak zmieni się Prawo budowlane

  Wtorek, 15 kwietnia (09:02)

  Rządowy projekt nowelizacji ustawy Prawo budowlane zniesie wymóg posiadania pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego. Dzięki nowelizacji o połowę zostanie skrócony czas procedur potrzebnych do rozpoczęcia inwestycji.
   więcej »
 • MdM: Dopłatę do mieszkania można stracić
  MdM: Dopłatę do mieszkania można stracić

  Wtorek, 15 kwietnia (06:00)

  Niestosowanie się do zasad programu Mieszkanie dla Młodych (MdM) oznaczać będzie problemy. Lepiej więc zapoznać się z regułami gry, bo ich złamanie oznacza odebranie dopłaty (nie całej, a jej części). Od tej zasady jest jednak wyjątek.
   więcej »
 • Własny zamek to dobry sposób na biznes
  Własny zamek to dobry sposób na biznes

  Poniedziałek, 14 kwietnia (06:00)

  Nawet kilkadziesiąt milionów złotych może kosztować renowacja kilkusetletniego zamku lub pałacu i przystosowanie go do świadczenia usług hotelowych. Jest to ryzykowne przedsięwzięcie, ale nawet połowa kosztów może zostać pokryta z unijnej kasy - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank. Co więcej, zabytkowe mury przyciągają turystów jak magnes, dzięki czemu tego typu obiekty mają wysokie obłożenie.
   więcej »
 • Polskie miasta będą się kurczyć
  Polskie miasta będą się kurczyć

  Sobota, 12 kwietnia (07:00)

  Warszawa, Kraków i Olsztyn to jedyne miasta wojewódzkie, w których liczba mieszkańców wzrośnie w perspektywie dwóch dekad. Dla porównania, w Bydgoszczy i Kielcach ma mieszkać w 2035 r. o ponad 20 proc. osób mniej niż dziś. Większość miast wojewódzkich kurczyć się będzie na rzecz rosnących przedmieść i popytu na działki budowlane oraz domy na ich terenie - wynika z analizy Lion's Bank na podstawie danych GUS.
   więcej »
 • Kupić czy wynająć? Co robi Polak, a jak myśli Niemiec?
  Kupić czy wynająć? Co robi Polak, a jak myśli Niemiec?

  Piątek, 11 kwietnia (11:32)

  Na pierwszy rzut oka dane są zaskakujące: ponad dwie trzecie Polaków mieszka we własnej nieruchomości. Tymczasem w RFN mniej niż połowa. Dlaczego Niemcy wolą czynszówki, a Polacy słoną płacą za mieszkanie na własność?
   więcej »
 • Najdroższe domy w Polsce
  Najdroższe domy w Polsce

  Piątek, 11 kwietnia (06:00)

  Poprzednio w naszym zestawieniu prezentowaliśmy czytelnikom najtańsze domy w Polsce link tutaj. Okazało się, że najtańszą nieruchomość tego rodzaju w naszym kraju o powierzchni 100 mkw. można było już kupić za 20 tys. złotych. Nie należy jednak oczekiwać wysokiego standardu od takiego rodzaju nieruchomości...
   więcej »
 • Najwyższy budynek w Krakowie zmieni nazwę na K1
  Najwyższy budynek w Krakowie zmieni nazwę na K1

  Czwartek, 10 kwietnia (16:47)

  Dawny Błękitek otrzyma nową nazwę - K1 - oraz przejdzie gruntowną modernizację, w efekcie której stanie się jednym z najciekawszych adresów biurowych w stolicy Małopolski.
   więcej »

Porady budowlane

Kalkulator walutowy

 Pomoc

Wynik w:

Inne kalkulatory:

Rynek międzybankowy

Kalkulator ustawowy

Data powstania zobowiązania*:

Data zapłaty zobowiązania*:


Polecamy: