Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Aktualności

Wiadomość dnia

 • Gigantyczna transakcja na rynku nieruchomości. Złota 44 sprzedana
  Czwartek, 28 sierpnia (11:10)
  Gigantyczna transakcja na rynku nieruchomości. Złota 44 sprzedanaNajwyższy budynek mieszkalny w Europie, warszawski "żagiel" przy ul. Złotej 44, zaprojektowany przez Daniela Libeskinda, został sprzedany. Dotychczasowy użytkownik wieczysty nieruchomości, spółka Orco Property, sprzedała wieżowiec za 63 mln euro, oddając tym samym 100 proc. udziałów i wierzytelności. więcej »

Wiadomości

 • Księga wieczysta dla własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu
  Księga wieczysta dla własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu

  Czwartek, 28 sierpnia (06:00)

  Czy warto założyć księgę wieczystą dla spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu? Odpowiedź brzmi oczywiście tak! Księga wieczysta to rejestr publiczny, który przedstawia stan prawny nieruchomości.
   więcej »
 • Felieton: Malinowe Noble dla twórców ustawy "Mieszkanie dla Młodych"
  Felieton: Malinowe Noble dla twórców ustawy "Mieszkanie dla Młodych"

  Czwartek, 28 sierpnia (06:00)

  Polskie Malinowe Noble 2013, czyli nagrody za najbardziej bezsensowne ustawy ubiegłego roku, rozdane! Konkurencja była, jak zawsze zresztą, niezwykle silna. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, który z aktów prawnych, wypracowanych katorżniczą pracą przez naszych parlamentarzystów - w pocie czoła - zdobędzie ich najwięcej.
   więcej »
 • Przykra niespodzianka dla najemców
  Przykra niespodzianka dla najemców

  Środa, 27 sierpnia (06:00)

  Pomalowanie ścian, odświeżenie fug, cyklinowanie - to czynności, które nawet przy relatywnie niewielkich nakładach sprawiają, że mieszkanie odzyska atrakcyjność. Niezbędne jest również usunięcie wszelkich usterek. Właściciel mieszkania może w ten sposób podnieść stawkę czynszu nawet o kilkaset złotych. Ile to jednak kosztuje? Odpowiedź na to pytanie znalazł Lion's Bank.
   więcej »
 • Pod koniec roku spadną ceny działek
  Pod koniec roku spadną ceny działek

  Wtorek, 26 sierpnia (05:59)

  W wakacje widać wzmożone zainteresowanie działkami rekreacyjnymi. Taką nieruchomość można kupić w cenie średniej klasy samochodu. Wpływ na cenę ma jednak przede wszystkim odległość od dużego miasta i atrakcji turystycznych. Ceny zarówno działek rekreacyjnych, jak i budowlanych powinny nieco spaść w najbliższych miesiącach.
   więcej »
 • Poradnik: Pięć sygnałów, że znalazłeś mieszkanie dla siebie
  Poradnik: Pięć sygnałów, że znalazłeś mieszkanie dla siebie

  Wtorek, 26 sierpnia (05:51)

  Szukasz mieszkania, ale nie możesz się zdecydować? Gdy cena, lokalizacja czy liczba pokoi nie pozwalają na ostateczny wybór, trzeba posłuchać głosu serca.
   więcej »
 • W Polsce ciszej niż w Niemczech
  W Polsce ciszej niż w Niemczech

  Poniedziałek, 25 sierpnia (06:00)

  Polacy są spokojnymi sąsiadami - wynika z danych Eurostatu, do których dotarł Lion's Bank. Tylko jeden Polak na siedmiu narzeka na zbyt głośne sąsiedztwo. W Niemczech, Grecji czy Rumunii odsetek ten jest dwukrotnie wyższy. Co ciekawe hałas mniej przeszkadza emerytom, a bardziej młodym singlom.
   więcej »
 • Jesienią ruszy Fundusz Mieszkań na Wynajem
  Jesienią ruszy Fundusz Mieszkań na Wynajem

  Poniedziałek, 25 sierpnia (06:00)

  Pierwsze mieszkania z funduszu stworzonego przez BGK zostaną wynajęte na preferencyjnych warunkach pod koniec 2014 roku. Bank informuje, że podpisał już listy intencyjne dotyczące zakupu 680 mieszkań w Warszawie, Trójmieście i we Wrocławiu. Te na najbardziej zaawansowanym etapie budowy powinny być gotowe późną jesienią. W dłuższej perspektywie niższe ceny najmu oferowane przez fundusz mogą obniżyć stawki na rynku.
   więcej »
 • Czy student powinien obawiać się najmu okazjonalnego?
  Czy student powinien obawiać się najmu okazjonalnego?

  Piątek, 22 sierpnia (06:00)

  Przełom sierpnia i września to gorący czas dla osób, które rozpoczynają studia z uwagi na poszukiwania lokalu mieszkalnego do wynajęcia. Właściciel mieszkania studentowi, który będzie zainteresowany wynajęciem mieszkania, może zaproponować umowę "zwykłą" najmu (uregulowana w Kodeksie cywilnym) lub zdecydowanie rzadziej stosowaną umowę najmu okazjonalnego (uregulowaną w ustawie z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego).
   więcej »
 • Członkowie spółdzielni mieszkaniowych zyskają
  Członkowie spółdzielni mieszkaniowych zyskają

  Piątek, 22 sierpnia (06:00)

  Rząd próbuje ożywić program MdM. O 10 tys. zł ma wzrosnąć dofinansowanie kredytów mieszkaniowych dla rodzin wielodzietnych. Ma być szerszy dostęp do programu osób, które mogą przystąpić do kredytu na obecnych zasadach. Ministerstwo zaproponowało, by o finansowe wsparcie w ramach programu "MdM" mogli się ubiegać członkowie spółdzielni mieszkaniowych.
   więcej »
 • Wyższe opłaty od kościoła - do boju rusza "Nasz Dziennik"
  Wyższe opłaty od kościoła - do boju rusza "Nasz Dziennik"

  Czwartek, 21 sierpnia (06:44)

  W Warszawie znacznie podniesiono opłatę za wieczyste użytkowanie, chociaż nie wzrosła wartość nieruchomości. Chodzi o kościół.
   więcej »
 • Gdańsk bardziej zyskowny niż Warszawa
  Gdańsk bardziej zyskowny niż Warszawa

  Czwartek, 21 sierpnia (06:00)

  Przeciętna oczekiwana rentowność najmu dalej spada i wynosi 3,87 proc. w ujęciu netto. Nie znaczy to jednak, że na wynajmie mieszkania nie można już dobrze zarabiać. Atrakcyjna nieruchomość kupiona za rozsądną cenę powinna dać zyski znacząco wyższe od przeciętnych.
   więcej »

Porady budowlane

Kalkulator walutowy

 Pomoc

Wynik w:

Inne kalkulatory:

Rynek międzybankowy

Kalkulator ustawowy

Data powstania zobowiązania*:

Data zapłaty zobowiązania*:


Polecamy: