Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Aktualności

Wiadomość dnia

Wiadomości

 • Pod koniec roku spadną ceny działek
  Pod koniec roku spadną ceny działek

  Wtorek, 26 sierpnia (05:59)

  W wakacje widać wzmożone zainteresowanie działkami rekreacyjnymi. Taką nieruchomość można kupić w cenie średniej klasy samochodu. Wpływ na cenę ma jednak przede wszystkim odległość od dużego miasta i atrakcji turystycznych. Ceny zarówno działek rekreacyjnych, jak i budowlanych powinny nieco spaść w najbliższych miesiącach.
   więcej »
 • Poradnik: Pięć sygnałów, że znalazłeś mieszkanie dla siebie
  Poradnik: Pięć sygnałów, że znalazłeś mieszkanie dla siebie

  Wtorek, 26 sierpnia (05:51)

  Szukasz mieszkania, ale nie możesz się zdecydować? Gdy cena, lokalizacja czy liczba pokoi nie pozwalają na ostateczny wybór, trzeba posłuchać głosu serca.
   więcej »
 • W Polsce ciszej niż w Niemczech
  W Polsce ciszej niż w Niemczech

  Poniedziałek, 25 sierpnia (06:00)

  Polacy są spokojnymi sąsiadami - wynika z danych Eurostatu, do których dotarł Lion's Bank. Tylko jeden Polak na siedmiu narzeka na zbyt głośne sąsiedztwo. W Niemczech, Grecji czy Rumunii odsetek ten jest dwukrotnie wyższy. Co ciekawe hałas mniej przeszkadza emerytom, a bardziej młodym singlom.
   więcej »
 • Jesienią ruszy Fundusz Mieszkań na Wynajem
  Jesienią ruszy Fundusz Mieszkań na Wynajem

  Poniedziałek, 25 sierpnia (06:00)

  Pierwsze mieszkania z funduszu stworzonego przez BGK zostaną wynajęte na preferencyjnych warunkach pod koniec 2014 roku. Bank informuje, że podpisał już listy intencyjne dotyczące zakupu 680 mieszkań w Warszawie, Trójmieście i we Wrocławiu. Te na najbardziej zaawansowanym etapie budowy powinny być gotowe późną jesienią. W dłuższej perspektywie niższe ceny najmu oferowane przez fundusz mogą obniżyć stawki na rynku.
   więcej »
 • Czy student powinien obawiać się najmu okazjonalnego?
  Czy student powinien obawiać się najmu okazjonalnego?

  Piątek, 22 sierpnia (06:00)

  Przełom sierpnia i września to gorący czas dla osób, które rozpoczynają studia z uwagi na poszukiwania lokalu mieszkalnego do wynajęcia. Właściciel mieszkania studentowi, który będzie zainteresowany wynajęciem mieszkania, może zaproponować umowę "zwykłą" najmu (uregulowana w Kodeksie cywilnym) lub zdecydowanie rzadziej stosowaną umowę najmu okazjonalnego (uregulowaną w ustawie z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego).
   więcej »
 • Członkowie spółdzielni mieszkaniowych zyskają
  Członkowie spółdzielni mieszkaniowych zyskają

  Piątek, 22 sierpnia (06:00)

  Rząd próbuje ożywić program MdM. O 10 tys. zł ma wzrosnąć dofinansowanie kredytów mieszkaniowych dla rodzin wielodzietnych. Ma być szerszy dostęp do programu osób, które mogą przystąpić do kredytu na obecnych zasadach. Ministerstwo zaproponowało, by o finansowe wsparcie w ramach programu "MdM" mogli się ubiegać członkowie spółdzielni mieszkaniowych.
   więcej »
 • Wyższe opłaty od kościoła - do boju rusza "Nasz Dziennik"
  Wyższe opłaty od kościoła - do boju rusza "Nasz Dziennik"

  Czwartek, 21 sierpnia (06:44)

  W Warszawie znacznie podniesiono opłatę za wieczyste użytkowanie, chociaż nie wzrosła wartość nieruchomości. Chodzi o kościół.
   więcej »
 • Gdańsk bardziej zyskowny niż Warszawa
  Gdańsk bardziej zyskowny niż Warszawa

  Czwartek, 21 sierpnia (06:00)

  Przeciętna oczekiwana rentowność najmu dalej spada i wynosi 3,87 proc. w ujęciu netto. Nie znaczy to jednak, że na wynajmie mieszkania nie można już dobrze zarabiać. Atrakcyjna nieruchomość kupiona za rozsądną cenę powinna dać zyski znacząco wyższe od przeciętnych.
   więcej »
 • Zmiany w "Mieszkaniu dla Młodych" rewolucji nie czynią
  Zmiany w "Mieszkaniu dla Młodych" rewolucji nie czynią

  Czwartek, 21 sierpnia (06:00)

  Program dopłat "Mieszkanie dla Młodych" cieszy się ponaddwukrotnie mniejszą popularnością, niż zakładał ustawodawca. Efekt? Od nowego roku dostęp do pieniędzy ma być łatwiejszy, a sam program w większym stopniu ma wspierać rodziny wielodzietne. Do tej pory z dopłat skorzystało bowiem jedynie 17 rodzin z trojgiem dzieci. Skala zaproponowanych zmian wciąż wydaje się jednak niewystarczająca.
   więcej »
 • Za co płacisz kupując mieszkanie w Warszawie?
  Za co płacisz kupując mieszkanie w Warszawie?

  Czwartek, 21 sierpnia (06:00)

  Rynek nieruchomości w Polsce jest niezwykle zróżnicowany. Jak wiadomo, najdroższe mieszkania znajdziemy w Warszawie. Ceny kawalerek w stolicy otwiera kwota 130 tyś zł, w Piaskach (woj. lubelskie) jest to 14 tyś zł. Wahania cenowe są więc ogromne! Co ma wpływ na ceny mieszkań? Niewątpliwie pierwsza rzecz to miejsce na mapie. Im bliżej centrum, tym drożej. Widok z 20 piętra wieżowca jest więcej wart od widoku na morze.
   więcej »
 • Szukają chętnych na najdroższy apartament na świecie
  Środa, 20 sierpnia (15:46)

  Najdroższy na świecie apartament jest na sprzedaż w Księstwie Monako. Pięciopiętrowe luksusowe mieszkanie dla milionerów o powierzchni 3 tys. 300 metrów kwadratowych kosztuje 300 milionów euro. Bogacz, który go kupi, będzie mógł się już wprowadzić na początku przyszłego roku.
   więcej »

Porady budowlane

Kalkulator walutowy

 Pomoc

Wynik w:

Inne kalkulatory:

Rynek międzybankowy

Kalkulator ustawowy

Data powstania zobowiązania*:

Data zapłaty zobowiązania*:


Polecamy: