Redakcja Interia Biznes

Interia Biznes to portal z najważniejszymi informacjami ze świata finansów. Na naszych stronach odkrywaj ogrom tematów, jaki poruszamy. Piszemy zarówno o wielkim biznesie, notowaniach giełdowych, międzynarodowych spółkach i koncernach, ale także o finansach osobistych, emeryturach, świadczeniach i podatkach, które dotyczą każdego z nas.

Naszą redakcję tworzą osoby doświadczone w obserwowaniu rynków finansowych od lat, jak i młodsi autorzy, którzy na własnej skórze doświadczyli już, jak działają mechanizmy gospodarki. Z nami bęzdziesz na bieżąco z tym, co najistotniejsze.

Autorzy piszący dla Was w Interia Biznes

Bartosz Bednarz - Kierownik serwisu Interia Biznes. W naszej redakcji już od 2015 roku. Relacjonuje sytuację makroekonomiczną w kraju i za granicą, pisze o polityce monetarnej i fiskalnej, pyta o prognozy na przyszłość. Autor wywiadów o tematyce biznesowej i ekonomicznej z teoretykami, biznesmenami, ale także najważniejszymi politykami w naszym kraju.

Reklama

Wojciech Szeląg - Magister historii (Uniwersyt Gdański). Jeszcze w trakcie studiów zaczął pracę w mediach w TVP Gdańsk w lokalnym programie informacyjnym "Panorama". Od 1992 w Telewizji POLSAT w Warszawie w programie "Informacje". Wydawca, reporter i prowadzący, współtwórca wszystkich programów informacyjnych o tematyce gospodarczej w Telewizji Polsat, Polsat News i Polsat Biznes. Od 2021 w Interia Biznes. Interesuje się zwłaszcza pokazywaniem jak skomplikowane procesy ekonomiczne przekładają się na codzienne życie każdego z nas.

Alan Bartman - Absolwent studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Wrocławskim (licencjat). Swoją przygodę z zawodem zaczął w 2021 r. w redakcji Bankiera. W Interii Biznes od 2022 r. śledzi bieżące wydarzenia gospodarcze i opisuje je, przy czym szczególną uwagę poświęca makroekonomii. Prywatnie oddany jest angielskiej Premier League oraz polskiej literaturze XX wieku.

Paulina Błaziak - Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała m.in. w "Rzeczpospolitej" i TVN24 BiS. Kierowała największą redakcją studencką Niezależnego Miesięcznika Studentów MAGIEL. Przez kilka lat doświadczenie zdobywała pracując w bankowości. W jej zainteresowaniach leży sektor fintech i nowe technologie.

Martyna Maciuch - Absolwentka kierunku administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała pracując w redakcji Reutersa i portalu branżowym 300Gospodarka. Jej zainteresowaniami są energetyka oraz polityka europejska.

Monika Krześniak-Sajewicz- W Interii od 2017 r. Zajmuje się tematami gospodarczymi oraz emerytalnymi, porównuje też zapowiedzi polityków ze skutkami wprowadzanych zmian podatkowych. Wcześniej pracowała w "Rzeczpospolitej" i "Gazecie Prawnej", gdzie pisała o sektorze bankowym. Absolwentka polityki społecznej na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Jacek Brzeski- Absolwent Wydziału Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie to Szkoła Główna Handlowa). W dziennikarstwie pracuje od 1991 roku, w Interii od 2021 roku. W latach 2004-20 autor telewizyjnych programów o tematyce giełdowo-finansowej w TV Biznes i w Polsat News. Wcześniej dziennikarz prasowy m.in. w "Gazecie Giełdy Parkiet", "Życiu Gospodarczym",  "BusinessWeek Polska" i "Życiu Warszawy".

Ewa Wysocka - Absolwentka archeologii pradziejowej Uniwersytetu Warszawskiego. W Interii od 2018 roku. Wcześniej korespondentka polskich mediów w Hiszpanii, skąd pracowała dla tygodników "Wprost" i "Newsweek", a także radia RMF FM, "Rzeczpospolitej" i radiowej Trójki. W Interii zajmuje się tematami związanymi m.in. z turystyką, HR i rynkiem sztuki. Śledzi też wydarzenia gospodarcze w Europie i na świecie.

Jacek Świder - Dziennikarz, redaktor, wydawca serwisu Biznes. Zaczynał w czasach, gdy z pokoi redakcyjnych dobiegał stukot maszyn do pisania, a galerie krakowskiego Pałacu Prasy zasnuwał tytoniowy dym. Autor reportaży, tekstów publicystycznych, redaktor stron biznesowych. Przez ponad 20 lat pracował w prasie drukowanej. W Interia Biznes od 2015 roku.

Aleksander Żuławnik - W Interii od czerwca 2022 roku. W przeszłości związany m.in. z "Pulsem Biznesu", aplikacją informacyjną upday, Wirtualną Polską i "Faktem". Absolwent logistyki mediów na Uniwersytecie Warszawskim. Dobrze odnajduje się w tematyce politycznej i ekonomicznej. Lubi nowe technologie oraz stare filmy i muzykę.

Michał Dudziński - Redaktor i wydawca serwisu Interia Biznes. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Miłośnik piłki nożnej, podróży zagranicznych oraz książek biograficznych. W Interii pracę zaczął jeszcze w pierwszej dekadzie XXI wieku - w 2007 roku, z Interia Biznes, gdzie przede wszystkim zajmuje się wydawaniem treści, związany od kilku lat.

Krzysztof Maciejewski - Lubię pisać o bankach i finansach. Doświadczenie zdobywał m.in w "Gazecie Bankowej" i miesięczniku "Bank". Interesuje się też tym, co dzieje się poza granicami kraju. Czytanie traktuje jak nałóg, a pisanie jest mu niemal definicją szczęścia. Zdobył dwukrotnie Nagrodę Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego.

Przemysław Terlecki- Absolwent studiów dziennikarskich (licencjat) i marketingowych (magisterium) na WNPiD UAM. Pracę w mediach zaczął jeszcze na I roku studiów w 2015 roku. Doświadczenie zdobywał przez lata pracy w portalach Grupy Iberion (szczególnie BiznesInfo) oraz w Super Expressie. Obecnie pracę koordynatora SEO w Interia Biznes łączy ze studiami na kierunku stosunków międzynarodowych ze specjalizacją Gospodarka Światowa i Biznes Międzynarodowy. W pracy zajmuje się finansami osobistymi i tematyką najbliższą budżetom domowym Polaków.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »