Co zrobić z najbardziej zadłużonymi firmami? Czy katastrofa może mieć pozytywne zakończenie?

Co może zrobić współwłaściciel firmy, jeżeli sąd nie zgodzi się na ogłoszenie jej upadłości? To spotyka kilkaset firm i uderza w inne, które były jej dostawcami i nie mogą odzyskać długów. Najgorszym ze scenariuszy byłoby prowadzenie firmy dalej i zwiększanie jej zadłużenia.

Sytuacje takie zdarzają się, gdy majątek firmy jest zbyt mały, aby pokryć koszty upadłości likwidacyjnej w postępowaniu sądowym. Prowadzący działalność gospodarczą mogą starać się o upadłość konsumencką. W trudniejszej sytuacji znajdują się współwłaściciele spółek prawa handlowego, a najpopularniejszą jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

- W takiej sytuacji przychodzi nam w sukurs procedura likwidacji spółki - mówi w rozmowie z MarketNews24 mec. Grzegorz Baran z kancelarii Baran&Pluta. - Taka procedura jest złożona z kilku etapów, a pierwszy to zwołanie zgromadzenia udziałowców przy obecności notariusza, aby podjąć uchwałę o likwidacji spółki.

Reklama

W kolejnym kroku konieczne jest powołanie likwidatora.

Więcej w materiale wideo.

marketnews24.pl
Dowiedz się więcej na temat: zadłużenie | firmy | zadłużenie firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »