Reklama

Koniec obniżek na stacjach

Rekordowo niskie ceny na stacjach, do których kierowcy przyzwyczaili się w ostatnim czasie, zakończyły się i podążają w tym tygodniu w ślad za rosnącymi cenami ropy i drożejącymi paliwami w hurcie.

Najbardziej, bo aż o 13 groszy, podrożała benzyna Pb95, której średnia, ogólnopolska cena wynosi dziś 3,97 zł/l.

Spora - dziesięciogroszowa - podwyżka nie ominęła także mocniejszej odmiany benzyny - Pb98, za której litr płaci się 4,31 zł. Najmniej wzrosły ceny diesla i autogazu, które są w porównaniu do poprzedniego notowania wyższe o 3 oraz 2 grosze i wynoszą 3,99 i 1,69 zł/l. 

Reklama

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2019

Na paliwowej mapie Polski najbardziej jasnym punktem jest aktualnie województwo śląskie, w którym najtańsze są benzyny oraz olej napędowy. W tej części Polski ich średnie ceny są równe: 3,82; 4,09 i 3,89 zł/l. Tankowanie LPG najbardziej opłaca się zaś kierowcom w województwie świętokrzyskim, w którym jego litr kosztuje 1,54 zł.

Zakup Pb95 i Pb98 oraz autogazu najwięcej kosztuje natomiast w województwie zachodniopomorskim, w którym obowiązują najwyższe, średnie ceny tych paliw: 4,04; 4,45 i 1,80 zł/l. Napełnienie baku LPG najdroższe jest zaś na Mazowszu, na którym jego litr kosztuje przeciętnie 1,80

Źródło: e-petrol.pl/Information Market SA

Dowiedz się więcej na temat: ceny paliw | paliwa | ropa naftowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama