System naczyń połączonych

Dzisiejsza sesja przyniosła kontynuację spadków na warszawskiej giełdzie


Dzisiejsza sesja przyniosła kontynuację spadków na warszawskiej giełdzie

Otwarcie serii FW20H1 wyniosło 1883 pkt. i było dopiero zapowiedzią dalszej zniżki kontraktów podczas dzisiejszej sesji. Na rynku kasowym doszło wprawdzie do przeszło godzinnej zwyżki, dzięki której notowania marcowych kontraktów na WIG20 zdołały zbliżyć się do kursu otwarcia, lecz wzrost ten stanowił jedynie korektę spadków.

Giełdy papierów wartościowych w różnych krajach stanowią niejako system naczyń połączonych, co prowadzi do przenoszenia trendów między giełdami w poszczególnych krajach.

Na GPW w Warszawie inwestorzy wyprzedawali akcje firm komputerowych oraz KGHM. Spółki te mają duży udział w indeksie WIG20, przez co w znacznym stopniu przyczyniły się do zniżki notowań kontraktów. Nie spełniły się też nadzieje byków na poprawę notowań na giełdach amerykańskich. Dow Jones poruszał się na początku sesji to w górę to w dół, pozostając w pobliżu kursu zamknięcia z piątku, lecz Nasdaq od początku notowań kontynuował spadek. Kontrakty FW20H1 zdołały jeszcze na zamknięciu wzrosnąć o 7 punktów w porównaniu z dzisiejszym minimum. Kurs zamknięcia tej serii, wynoszący 1865 pkt., był jednak o 35 pkt. niższy od kursu odniesienia.

Reklama

Jeszcze większe powody do zadowolenia mają inwestorzy posiadający otwarte krótkie pozycje na kontraktach FTECH1. Dzisiejsza, trzecia z kolei, długa czarna świeca, przebiła średnią piętnastosesyjną i tylko około 30 punktów dzieli ją od luki hossy z połowy grudnia. Poziom 1430 pkt. może stać się wsparciem, które ograniczy dalsze spadki, lecz trudno na to liczyć bez poprawy sytuacji na rynkach zagranicznych.

Rynek Terminowy
Dowiedz się więcej na temat: naczynie | naczynia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »