Notowania akcji spółki Mabion z 5 stycznia 2021 roku

We wtorek, 5 stycznia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 21,5 zł, czyli o 0,47 proc. więcej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 21,4 zł. O godzinie 9.49 kurs akcji wzrósł do poziomu 21,55 zł, a następnie, o 10.03, spadł do wartości 21,25 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 21,4 zł.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 47, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 13 475 sztuk. Obroty wyniosły 289 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 5,94 proc., w ciągu miesiąca spadła o 2,28 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 73,12 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 5,42 proc.

We wtorek Mabion zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,12 proc. do poziomu 58 027 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 1,16 proc. do poziomu 4 978 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek farmaceutycznych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża farmaceutyczna zachowywała się dużo lepiej niż Mabion, gdyż wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 1,16 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »