Reklama

Notowania akcji spółki Wawel z 4 września 2020 roku

W piątek, 4 września Wawel (WWL) rozpoczął notowania od poziomu 550 zł, czyli o 0,73 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 546,0 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 532 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Wawel wyniosła 7, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 116 sztuk. Obroty wyniosły 62,9 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Większość transakcji była na otwarciu.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 1,46 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 5,26 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 20,82 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 13,46 proc.

W piątek Wawel zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,77 proc. do poziomu 50 522 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,1 proc. Spółki z branży spożywczej do których należy także Wawel ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,60 proc. do poziomu 2 880 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora spożywczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Wawel to jedna z najstarszych fabryk cukierniczych w Polsce. Oferuje kilkadziesiąt rodzajów produktów, w tym czekolady, bombonierki, wafle, batony, cukierki, karmelki, kakao. Wyroby spółki sprzedawane są głównie na rynku krajowym. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »