Reklama

Listopad zaskakująco dobry pod względem sprzedaży mieszkań

Jak sprzedawać mieszkanie to najlepiej w marcu lub w sierpniu. W 2011 r., kolejny raz, te miesiące okazały się najlepsze pod względem ilości przeprowadzonych transakcji. Pozytywnie zaskoczyła też końcówka roku.

- Przeanalizowaliśmy ostatnich 12 miesięcy na rynku nieruchomości. Okazuje się, że tym roku nie było szczytowych momentów transakcyjnych. Tak jak w zeszłym roku szczytowym okresem był sierpień-wrzesień, kiedy podpisano ponad 20 proc. umów sprzedaży - powiedział Marcin Jańczuk z Metrohouse & Partnerzy dla Newserii.

Reklama

Mówi Marcin Jańczuk z Metrohouse & Partnerzy

- Tym razem miesiącami o najwyższej frekwencji umów są marzec, sierpień i, co ciekawe, listopad. Marzec jest tradycyjnie bardzo dobrym okresem na przeprowadzanie transakcji. Początek wiosny jest historycznie bardzo dobrym momentem, jeśli chodzi o liczbę zawieranych umów. Tak samo przełom sierpnia i września. Jedynym zaskakującym elementem jest listopad, który kojarzy się z wygaszaniem aktywności i deweloperów, i agencji nieruchomości, i umowy podpisywane są rzadziej. Tym razem wprowadzenie w życie rekomendacji S III spowodowało zapewne, że wiele osób zainteresowało się nabyciem mieszkania na rynku wtórnym. Tym bardziej, że mamy do czynienia z korektą cen na rynku. Być może te elementy spowodowały, że końcówka roku jest stosunkowo dobra w porównaniu z latami poprzednimi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »