Szanse na poprawę koniunktury

Wprawdzie wzrost cen akcji w drugiej części sesji opierał się na nadziejach na odbicie na amerykańskich rynkach akcji, do którego nie doszło, to wciąż są szanse na poprawienie koniunktury na GPW.

Wprawdzie wzrost cen akcji w drugiej części sesji opierał się na nadziejach na odbicie na amerykańskich rynkach akcji, do którego nie doszło, to wciąż są szanse na poprawienie koniunktury na GPW.

PROGNOZA GIEŁDOWA

Głównym impulsem pozostają bowiem rynki azjatyckie, które dziś rano notowały wzrost indeksów, a także osłabienie jena po kilku dniach jego gwałtownego wzrostu.

Spodziewamy się dziś odważniejszej akcji popytu, która doprowadzi WIG20 z powrotem powyżej poziomu 3200 pkt. Oporem będą okolice 3240-3250 pkt, o ile oczywiście indeks zajdzie tak daleko. Zmienność notowań z ostatnich dni pozwala jednak mieć nadzieję na silny ruch w górę.

Wsparciem dla ewentualnych spadków jest wczorajszy dołek, czyli poziom 3116 pkt.

Reklama

OBSERWUJ AKCJE

PKN Orlen - w zeszłym tygodniu inwestorzy przecenili akcje koncernu naftowego o blisko 10 proc., ale w poniedziałek sprzedający wciąż dominowali. Kurs spadł o kolejne 0,7 proc. lecz podczas sesji przecena była znacznie głębsza. Naruszony został bardzo ważny poziom wsparcia wyznaczony przez dołek z maja 2005 r. na wysokości 41,5 PLN za akcję. Jedna jaskółka jednak wiosny nie czyni i to w jakim stylu będzie przebiegać zmaganie z tym poziomem, będzie mieć istotny wpływ na długookresowy trend, który nabiera coraz bardziej negatywnej wymowy. Wysokie obroty na spadkowych sesjach wskazują na dystrybucję akcji.

BRE Bank - na zamknięciu poniedziałkowej sesji kurs BRE Banku spadł o 0,1 proc. do 410 PLN za akcję, ale w ciągu dnia za jeden walor płacono nawet 425 PLN. Wykres dzienny pokazuje, że pomimo mizernych nastrojów na szerokim rynku, chętnych do zakupu akcji spółki nie brakuje. Mimo sygnału sprzedaży na MACD byki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa, a krótkoterminowe wsparcie nie miało problemów z obroną. Układ średnich kroczących nie alarmuje przed odwróceniem trendu, a biorąc pod uwagę otoczenie inwestycyjne, można uznać to za oznakę zbierania sił przed biciem kolejnych rekordów.

POINFORMOWALI PRZED SESJĄ

KGHM - zarząd zamierza rekomendować akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 7 PLN na akcję. W zeszłym roku spółka wypłaciła 10 PLN dywidendy. Nawet 7 PLN na akcję to wydatek rzędu 1,4 mld PLN.

Artman - spółka zamierza w tym roku osiągnąć 270 mln PLN przychodów ze sprzedaży i 11 mln PLN zysku netto.

Remak - OFE Generali sprzedał 5,41 proc. akcji spółki i nie ma ich już w swoim portfelu.

Elkop - dwóch członków rady nadzorczej kupiło łącznie 7175 akcji spółki zawierając transakcje między 31,75-34,46 PLN za papier.

Graal - PZU Asset Management ma prawo do wykonywania 6,4 proc. głosów na WZA spółki. Wcześniej PZU miało 2,57 proc. akcji przedsiębiorstwa.

ATM - spółka podpisała umowę na realizację kolejnych odcinków serialu "Pitbull" dla Telewizji Polskiej. Wartość umowy to 8,15 mln PLN.

Mondi - Grupa rozważa inwestycję w moce produkcyjne o wartości 320 mln EUR. Inwestycja może być realizowana w Polsce lub Czechach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu, zapytaj doradcy OpenFinance Niniejszy dokument jest materiałem informacyjnym. Nie powinien być rozumiany jako materiał o charakterze doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec zmianie bez zapowiedzi. Open Finance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania.

Open Finance
Dowiedz się więcej na temat: poprawa | wzrost cen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »