Jak załatać dziurę w budżecie? Trzy sposoby

Konieczność remontu, zepsuta pralka czy inne niespodziewane wydatki? Jak radzić sobie w razie kryzysowej sytuacji? Jeśli nie masz odłożonych oszczędności na czarną godzinę i potrzebujesz szybkiego finansowania, możesz skorzystać z kilku produktów bankowych. W stresującej sytuacji łatwo jednak podjąć niekorzystną decyzję, dlatego już teraz poznaj wady i zalety różnych źródeł kryzysowego finansowania.

Konieczność remontu, zepsuta pralka czy inne niespodziewane wydatki? Jak radzić sobie w razie kryzysowej sytuacji? Jeśli nie masz odłożonych oszczędności na czarną godzinę i potrzebujesz szybkiego finansowania, możesz skorzystać z kilku produktów bankowych.  W stresującej sytuacji łatwo jednak podjąć niekorzystną decyzję, dlatego już teraz poznaj wady i zalety  różnych źródeł kryzysowego finansowania.

Duży wydatek? Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to rozwiązanie w niektórych przypadkach jest najkorzystniejsze, ponieważ pozwala uzyskać sporą kwotę w krótkim czasie. Oferty poszczególnych banków różnią się od siebie, jednak możesz liczyć na uzyskanie pożyczki wysokości nawet do 120 tysięcy złotych, a okres kredytowania rozciągnąć do kilkudziesięciu - 84, a nawet 96 miesięcy.

Bardzo ważnym z perspektywy klienta czynnikiem jest także okres oczekiwania na decyzję pożyczkodawcy: szybki kredyt gotówkowy można uzyskać nawet w ciągu jednego dnia. Przed złożeniem wniosku, sprawdź oferty kilku banków, aby upewnić się, że decydujesz się na najtańszy kredyt gotówkowy. Czasem pozornie tańsze pożyczki wiążą się z koniecznością zakupienia dodatkowych usług, na przykład ubezpieczenia - w takim wypadku ostateczna wysokość raty może być wyższa nawet, gdy bank nie pobiera prowizji.

Reklama

Linia kredytowa na niespodziewane wypadki

Jeśli przy rachunku osobistym masz założoną linię kredytu odnawialnego, warto zastanowić się nad wykorzystaniem możliwości zrobienia debetu na koncie w celu zażegnania kryzysu. Taka opcja będzie skuteczna tylko w przypadku, jeśli potrzebujesz niewielkiej kwoty. Linia kredytowa jest o wiele wygodniejszym sposobem finansowania niedużej dziury budżetowej, niż kredyt gotówkowy. W jaki sposób działa?

To szybki i pozbawiony dodatkowych formalności kredyt w koncie osobistym. Jeśli masz otwartą linię kredytową, możesz w dowolnym momencie skorzystać z dodatkowych środków, wypłacając pieniądze z bankomatu, robiąc przelew albo płacąc kartą. Kredyt będzie spłacony nowymi środkami, które pojawią się na koncie. To doskonałe rozwiązanie, jeśli potrzebujesz niewielkiej kwoty, aby załatać krótkotrwałą dziurę w budżecie, a dodatkowo jesteś pewien, że w krótkim czasie na twoim koncie bankowym pojawią się nowe środki - na przykład comiesięczne wynagrodzenie za pracę itp.

Pożyczka z karty kredytowej

Nie masz linii kredytowej w koncie osobistym, za to jesteś posiadaczem karty kredytowej? Jeśli nie potrzebujesz dużej kwoty, możesz dokonać pożyczki z karty kredytowej i spłacić ją natychmiast, gdy będziesz mieć środki. Większość banków oferuje bardzo korzystne warunki spłacania pożyczek - nawet kilkadziesiąt dni bez dodatkowego oprocentowania. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji finansowania chwilowej dziury budżetowej, musisz być jednak pewien, że dasz radę szybko i terminowo spłacić zobowiązanie. W przeciwnym razie taka pożyczka z karty może być bardzo kosztowna.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »