Gazowe interesy Polski są zagrożone

Podczas prac nad unijnym projektem rozporządzenia gazowego przepadną zapisy korzystne dla Polski - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna".

Przygotowane w Parlamencie Europejskim rozwiązania, które miały poprawić nasze bezpieczeństwo energetyczne, blokuje Rada Europejska. Sprzeciwia się ona np. przyjęciu definicji "odbiorców chronionych".

Nie ma wspólnej wizji, jak obronić się przed kryzysem. Chodzi między innymi o umożliwienie w razie kryzysu gazowego w jednym kraju, dostępu do magazynów kraju drugiego. Więcej na ten temat dziś na łamach "Dziennika Gazety Prawnej".

Gazowe Eldorado

O tym, że może się nim stać Polska, mówi dziś branża paliwowa na całym świecie. W poszukiwanie u nas gazu łupkowego chcą inwestować największe koncerny surowcowe - pisze "Gazeta Wyborcza".

Reklama

Na długiej liście koncernów, które chcą u nas wydać na ten cel setki milionów dolarów, są światowi potentaci paliwowi - ExxonMobil, Chevron, ConocoPhillips, Marathon Oil z USA, do tego tuzy europejskie - norweski Statoil i francuski Total. Od 2008r. wydano już 56 koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce - ujawniło niedawno Ministerstwo Środowiska. Więcej o tym dziś w "Gazecie Wyborczej".

INTERIA.PL/PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »