Japoński premier zgłosił gotowość do ustąpienia, Nikkei 225 spada

Japoński premier ogłosił, że jest gotowy ustąpić, gdy tylko kraj osiągnie stabilizację po trzęsieniu ziemi z 11 marca. Naoto Kan oznajmił, że gdy tylko zostaną rozwiązane problemy Tepco w elektrowni Fukushima, może on przekazać swoje stanowisko innemu politykowi. Nikkei225 stracił dziś na wartości 1,69 proc. kończąc notowania na poziomie 9555,04 pkt.

Japoński premier ogłosił, że jest gotowy ustąpić, gdy tylko kraj osiągnie stabilizację po trzęsieniu ziemi z 11 marca. Naoto Kan oznajmił, że gdy tylko zostaną rozwiązane problemy Tepco w elektrowni Fukushima, może on przekazać swoje stanowisko innemu politykowi. Nikkei225 stracił dziś na wartości 1,69 proc. kończąc notowania na poziomie 9555,04 pkt.

Raporty sugerują także, że za słabość rynku odpowiadają również gorsze od prognoz dane w USA. Jak podał Institute for Supply Management wskaźnik dla przemysłu wyniósł 53,5 proc., co jest najniższą wartością od roku. Taka liczba jest o prawie 7 pkt. proc. niższa niż odczyt kwietniowy i jest to pierwszy odczyt w tym roku poniżej wartości 60 proc. Subindeks zatrudnienia także spadł - o 4,5 pkt. proc.

Notowania na Wall Street zakończyły się spadkiem w wyniku słabszych danych z przemysłu oraz rynku pracy

Wczorajsze notowania na amerykańskich rynkach akcji zakończyły się przeceną, co sprawiło, że wszystkie główne indeksy akcji zanotowały spadek wartości. Indeks S&P500 spadł wczoraj o 2,28 proc., a średnia przemysłowa Dow Jones traciła na wartości 2,2 proc. Słabość wycen akcji sprawiła, że wartość indeksu Nasdaq100 spadła o 2,33 proc. Najsłabszą branżą w indeksie S&P500 były spółki finansowe, które średnio straciły 3,49 proc.

Reklama

Kombinacja słabszych publikacji dotyczących przemysłu i stanu rynku pracy sprawiła, że wskaźnik ISM dla przemysłu spadł do 53,5 proc. najniższego poziomu od roku. To jest także pierwszy raz w tym roku, gdy wartość wskaźnika była niższa niż 60 proc. Potwierdzeniem wyhamowania poprawy na rynku pracy był raport ADP, który wskazał na majowy wzrost liczby etatów w sektorze prywatnym o 38 tys.

Rating długu greckiego został obniżony przez Moody's

Ceny akcji w Europie spadały w związku z obniżeniem przez agencję Moody's ratingu długu Grecji. Agencja ogłosiła, że rating długu greckiego, tak w walucie lokalnej, jak i w walutach zagranicznych, został obniżony z B1 do Caa1 w związku z obawami, że problem zadłużenia Grecji nie zostanie szybko rozwiązany. Po tej informacji indeks FTSE100 w Londynie spadał o 0,95 proc. do poziomu 5872,41 pkt. czyli oddalał się od poziomu 6000 pkt. Niemiecki DAX tracił na wartości 1,19 proc., a francuski CAC-40 1,15 proc.

Komentując zmianę agencja Moody's stwierdziła: "Biorąc pod uwagę ryzyka, szansa bankructwa Grecji wynosi 50 proc. w horyzoncie ratingu". Agencja podniosła także konieczność zewnętrznego wsparcia dla Grecji ze strony choćby ECB, co także miało wpływ na zmianę ratingu.

Serco Group najsilniej rośnie wśród spółek z indeksu FTSE100

Spółką z indeksu FTSE100, której cena rosła dziś najszybciej, była Serco Group. W okolicy południa notowano wzrost o 2,97 proc. Na drugim miejscu listy szczęśliwców były papiery Whitbread, których cena rosła o 0,76 proc.

Bloomberg donosi, że wzrost Serco Group ma związek z rekomendacją wydaną przez Credit Suisse. Jednakże spółka ostatnio ogłosiła fakt zgody na zakup Intelenet za 385 mln funtów. W roku fiskalnym zakończonym 31 marca 2011 roku przychody Intelenetu wyniosły 170 mln funtów, a skorygowany zysk operacyjny 19 mln funtów. Szef Serco Group Chris Hyman powiedział: "Wysokiej wartości możliwości Intelenetu oraz jego baza klientów wraz z efektem skali sprawią, że wkroczymy na nowe rynku i potwierdzimy swoją pozycję" Najsłabszą spółką indeksy FTSE100 była dziś Arm Holdings, której cena spadała o 2,89 proc.

City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: japoński
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »