Zlikwidowano wielką piramidę finansową

Na wniosek amerykańskiej Komisji Papierów wartościowych i Giełd (SEC) sąd polecił zamrożenie aktywów pewnej firmy z Karoliny Północnej, która, jak ustalono, była wielką piramidą finansową na krawędzi upadku.

Na wniosek amerykańskiej Komisji Papierów wartościowych i Giełd (SEC) sąd polecił zamrożenie aktywów pewnej firmy z Karoliny Północnej, która, jak ustalono, była wielką piramidą finansową na krawędzi upadku.

Właścicielowi firmy Rex Venture Group postawiono zarzut oszustwa. Gazeta "Wall Street Journal" poinformowała w piątek, że zgodził się on zapłacić 4 miliony USD grzywny i zrzec się prawa do aktywów firmy. Sąd wyznaczył likwidatora, który zajmie się zaspokajaniem roszczeń inwestorów.

Według SEC firma Rex Venture Group w ciągu niespełna dwóch lat przyjęła ponad 600 milionów USD od ponad miliona klientów za pośrednictwem strony internetowej ZeekRewards.com. Klientom oferowano zarabianie m.in. na udziałach w nierejestrowanych kontraktach inwestycyjnych, za które dostawali "nagrody" - punkty, które można było wymieniać na pieniądze.

Reklama

SEC ustaliła, że większość zysków wypłacanych przez ZeekRewards pochodziła ze środków, otrzymywanych od nowych inwestorów.

Strona ZeekRewards.com zniknęła wczoraj z internetu.

W ramach walki z piractwem w internecie Google przeprogramował swą wyszukiwarkę tak, by portale najczęściej oskarżane o naruszanie praw autorskich nie znajdowały się w czołówce wyników wyszukiwania.

Posunięcie to z zadowoleniem przyjął przemysł nagrań muzycznych i studia filmowe w Hollywood. Google'owi, którego wyszukiwarka cieszy się największą popularnością, od dawna zarzucano, że wyszukiwanie wykonawców, piosenek, czy filmów często prowadzi w pierwszej kolejności na strony łamiące prawa autorskie.

Teraz podając wyniki wyszukiwań Google umieszcza na dalekich miejscach strony internetowe z największą liczbą wezwań do usunięcia zamieszczonych nielegalnie utworów.

Portale wymiany plików najczęściej oskarżane o naruszanie praw autorskich twierdzą jednak, że inicjatywa Google'a raczej im nie zaszkodzi, ponieważ internauci będą po prostu zaglądać do nich bezpośrednio, zamiast korzystać z wyszukiwarki.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Piramidy finansowe | piramida finansowa | piramidy | Google | SEC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »