Już nie tylko parking. Co deweloperzy oferują w standardzie?

Prywatne przedszkole na osiedlu, SPA, dachy pokryte zielenią czy lokale z systemem smart home. Deweloperski "standard" nabiera nowego znaczenia - czego można oczekiwać, kupując nowe mieszkanie?

Deweloperzy nie mają wątpliwości - największy wpływ na wybór nowego mieszkania wciąż mają atrakcyjna lokalizacja i cena lokalu. Co, gdy te są do siebie podobne? Potencjalnych klientów przyciągają dodatkowe udogodnienia w standardzie inwestycji.

Rodzinnie i aktywnie

Moda na zdrowy i aktywny tryb życia odcisnęła się na nowo projektowanych osiedlach. W folderach najważniejszych deweloperów inwestycje imponują wielofunkcyjnością - to nie tylko miejsca do spania, ale wręcz małe miasteczka, mające zapewnić wszystkie możliwe udogodnienia. Plenerowa siłownia, strefa fitness dla mieszkańców czy prywatne boisko, a na wieczorny relaks strefa do grillowania. Nowe inwestycje coraz częściej przypominają doskonale wyposażony hotel. Obok miejsc parkingowych równie istotne jest posiadanie miejsca na rowery, a nawet rowerowej stacji warsztatowej. Liczą się też udogodnienia dla rodzin - osiedlowe przedszkola czy wózkarnie. Do tego dochodzą wygodne systemy spłaty kredytu (20/80, a nawet 10/90), które pozwalają na łatwiejszy start świeżo upieczonym rodzicom i młodym małżeństwom.

Reklama

W zgodzie z naturą

Inwestorzy zwracają uwagę na silny zwrot ku naturze - chcemy z jednej strony mieszkać blisko centrum miasta, a z drugiej cieszyć się zieloną okolicą. Na terenie nowych osiedli powstają pełne nasadzeń wewnętrzne dziedzińce, a zieleń wkracza nawet na szczyty budynków.

- Mieszkańcy będą mogli spędzać czas w otoczeniu zieleni na tarasie dachowym, stanowiącym dodatkową przestrzeń rekreacyjną. Znajdą się tu altanki, ławki, dekoracyjne podświetlenia oraz teleskop do podziwiania panoramy Starego Miasta i obserwacji nieba - mówi Andrzej Miś z Budimeksu Nieruchomości. Przybywa także rozwiązań proekologicznych - panele fotowoltaiczne, które gromadzą energię do oświetlania części wspólnych, energooszczędne oprawy LED, czy zbiorniki na deszczówkę służące nawadnianiu osiedlowej zieleni. Rozwiązania przyjazne środowisku i sprzyjające oszczędnościom.

Mieszkania inteligentne

Komfortowe, bezpieczne i pozwalające obniżyć koszty utrzymania mieszkanie. To rzeczywistość osiedli wyposażonych w systemy smart home.

- System inteligentnego domu coraz częściej staje się standardowym wyposażeniem - i to nie tylko prestiżowych osiedli. Deweloperzy reagują w ten sposób na oczekiwania nabywców - mówi Mikołaj Pertek z FIBARO. Oparty na centralce sterującej i współpracującymi z nią modułami system umożliwia zarządzanie praktycznie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi z poziomu smartfona, tableta lub komputera. Lokator najczęściej otrzymuje podstawowy pakiet inteligentnego domu - jak go wykorzysta? Wszystko zależy od jego potrzeb, upodobań i aktualnych możliwości - dzięki opcji swobodnej rozbudowy systemu. Może dodawać kolejne czujniki i moduły, a także dowolnie programować sceny, czyli występujące po sobie zdarzenia, które będą idealnie odpowiadały jego oczekiwaniom. System może automatycznie wyłączyć ogrzewanie pod naszą nieobecność, włączyć je, gdy zbliżamy się do domu, dopasować oświetlenie do pory dnia i pogody za oknem, czy podświetlić drogę do łazienki i włączyć ekspres do kawy, gdy zadzwoni budzik.

Personalizowane rozwiązania

Deweloperzy oferują personalizację oferty. To między innymi różne pakiety wykończenia pod klucz (od wyboru paneli, po płytki 3D i różne warianty dekoracyjnego betonu) czy możliwość dokonywania zmian aranżacyjnych. Personalizowane są również systemy sterujące mieszkaniem. - Deweloperzy mogą oferować klientom zarówno pakiet startowy, jak i niezwykle rozbudowane systemy kontrolujące wszystkie urządzenia w mieszkaniu - od zarządzania czajnikiem i klimatyzatorem, po sterowanie systemem audio i roletami - mówi Mikołaj Pertek. Co istotne, rozszerzenie systemu nie wymaga remontu.

Prestiż wart swojej ceny

W przypadku najbardziej prestiżowych inwestycji lokatorzy mogą liczyć na obsługę concierge'a, w razie problemów z mieszkaniem na pomoc "złotej rączki", a przy zakupie na współpracującą z deweloperem firmę przeprowadzkową. Do tego strefy SPA, kryte baseny czy stacje ładowania aut elektrycznych. Udogodnień może być jeszcze więcej. To na przykład recepcja i obsługa, reprezentacyjne wejście podnoszące rangę inwestycji, do tego dochodzi sauna, czy przechowalnia bagażu.(js)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nieruchomości | domy | mieszkanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »