EUR/USD wciąż poniżej 1,12

Ciekawe słowa padły dzisiaj ze strony szefa Bundesbanku i członka EBC, Jensa Weidmanna. Dał on do zrozumienia, że EBC poszedł za daleko w swoich decyzjach na marcowym posiedzeniu, tonując tym samym oczekiwania na kolejne ruchy. Jego zdaniem celem EBC nie jest jak najszybszy powrót inflacji CPI w stronę celu, a ryzyko pojawienia się spirali deflacyjnej jest niewielkie.

Ciekawe słowa padły dzisiaj ze strony szefa Bundesbanku i członka EBC, Jensa Weidmanna. Dał on do zrozumienia, że EBC poszedł za daleko w swoich decyzjach na marcowym posiedzeniu, tonując tym samym oczekiwania na kolejne ruchy. Jego zdaniem celem EBC nie jest jak najszybszy powrót inflacji CPI w stronę celu, a ryzyko pojawienia się spirali deflacyjnej jest niewielkie.

Dodał też, że dolne ograniczenie dla stóp procentowych jest nieznacznie poniżej zera, a dalsze zwiększenia skali QE byłoby zagrożeniem dla stabilności rynków. Te wypowiedzi przyczyniły się do wyhamowania przeceny euro, chociaż słowa szefa niemieckiej Buby nie powinny być dla nikogo dużym zaskoczeniem (zwyczajowo Weidmann reprezentuje obóz "jastrzębi").

Dzisiaj też głos zabrał James Bullard z Fed, który w wywiadzie dla Bloomberg TV nie wykluczył wyraźniejszego dostosowania stóp procentowych w II połowie roku, jeżeli odbicie inflacji będzie wyraźniejsze. Krytycznie odniósł się do prezentacji tzw. oczekiwań inflacyjnych członków Fed, które jego zdaniem mają nadmierny wpływ na rynki finansowe.

Reklama

Warto jednak wspomnieć, że szef Fed z St.Louis zabierał już głos kilka dni temu i ton wypowiedzi był podobny. Rynki finansowe zwracają jednak większą uwagę na tych członków Fed, którzy mają prawo głosu w FOMC w tym roku.

Na koszyku BOSSA USD widać próbę łamania oporu przy 81,00 pkt., co ostatecznie może nie być łatwe.

W przypadku EUR/USD na dziennym wykresie od kilku dni widać trend spadkowy. Jeżeli do końca tygodnia nie uda się powrócić ponad poziom szczytów z początku marca 1,1209-1,1217, to w przyszłym tygodniu sytuacja znacząco się nie zmieni i realny stanie się test okolic marcowych dołków przy 1,1057-71.

Marek Rogalski

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulamin doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajduje się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.

DM BOŚ S.A.
Dowiedz się więcej na temat: waluty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »