Jak wybrać firmę transportową i przeprowadzkową. Praktyczne wskazówki i porady

Wybór odpowiedniej firmy transportowej i przeprowadzkowej wymaga dokładnych badań i starannego rozważenia wielu czynników. Poświęcenie czasu na znalezienie rzetelnego i profesjonalnego usługodawcy może zaoszczędzić wiele stresu i problemów. Niezależnie od tego, czy jesteśmy osobą prywatną, czy przedsiębiorcą.

Przeprowadzka, choć często związana z nowym początkiem i ekscytującymi zmianami, jest również jednym z najbardziej stresujących doświadczeń w życiu. Wymaga ogromnej ilości czasu, energii i planowania. Czy przebiegnie gładko i w przyjaznej atmosferze? Czy uda się ją przeprowadzić w wyznaczonym terminie? Czy wszystkie rzeczy dotrą na miejsce w nienaruszonym stanie? Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej firmy - od tego w dużej mierze zależą losy przeprowadzki. Jak znaleźć firmę, dzięki której odpowiedzi na powyższe pytania będą brzmieć: "tak"?

Logistyka, transport i opłaty drogowe: okiem osoby prywatnej

Na wstępie warto uważnie przyjrzeć się zakresowi usług i upewnić się, że obejmuje on nasze potrzeby. Te mogą bowiem wykraczać poza standardowy przewóz rzeczy - oczekiwać możemy choćby utylizacji zużytych sprzętów, wyniesienia mebli na czwarte piętro w bloku bez windy czy przewozu na trasie międzynarodowej.

Dobrym pomysłem będzie też wcześniejsze zapoznanie się z opiniami innych klientów, co szybko sprawdzimy w internecie. Przede wszystkim uwagę należy zwrócić na to, czy firma wykonuje usługi tak, jak zostało to uzgodnione w umowie. Chodzi zwłaszcza o łatwość kontaktu, terminowość, jakość usług oraz brak ukrytych kosztów.

Kolejny krok? Zapoznanie się z cennikiem. Tutaj należy mieć świadomość, iż wybór najtańszej firmy nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej kierować się korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Tym bardziej że często możemy liczyć na różnego rodzaju bonusy, jak np. darmowe udostępnienie pudeł do samodzielnego spakowania mienia. Rzetelne firmy zawsze przedstawiają przejrzysty cennik oraz informują o ewentualnych dopłatach. Innymi słowy, lepiej dopłacić i uniknąć zaskoczenia przy wystawianiu rachunku.

I na koniec: warto się upewnić, że wybrana przez nas firma posiada wszystkie niezbędne zezwolenia (w tym zwłaszcza licencję na przewóz rzeczy) oraz polisy ubezpieczeniowe (zabezpieczenie na wypadek uszkodzeń lub zagubienia mienia).

Logistyka, transport i opłaty drogowe: z punktu widzenia przedsiębiorcy

Inne spojrzenie na usługi transportowe mają natomiast przedsiębiorcy. Przede wszystkim chodzi o zarządzających flotami samochodów ciężarowych, ale też lekkich pojazdów użytkowych. Tutaj największym wyzwaniem jest transport międzynarodowy, który nierozerwalnie wiąże się z opłatami drogowymi i parkingowymi, rezerwacjami promów, kartami paliwowymi, koniecznością spełnienia europejskich przepisów dotyczących mobilności przez kierowców oraz wieloma innymi czynnikami. Przedsiębiorcy nie są jednak zdani sami na siebie: kompleksowe usługi, w których skład wchodzą m.in. logistyka, transport i opłaty drogowe, oferuje firma Easytrip Transport Services.

Kluczem do sukcesu każdej firmy transportowej pozostaje mobilność. Ta jednak wiąże się z opłatami: począwszy od lokalnych sieci opłat drogowych, a kończąc na wielonarodowych. Warto więc korzystać z konkretnych rozwiązań i w pełni zautomatyzowanych systemów uiszczania opłat. Taką opcję znajdziemy w portfolio Easytrip Transport Services. Jej największymi zaletami są usprawnienie transportu, optymalizacja kosztów oraz zagwarantowanie zgodności z lokalnymi przepisami (dokładnie chodzi o 28 krajów).

Kolejnym problematycznym aspektem związanym z posiadaniem floty pojazdów są rezerwacje promów, przejścia przez tunele Frejus i Mont Blanc, ale też połączeń kolejowych. W tym zakresie również liczyć można na wsparcie. Na co zwrócić szczególną uwagę? Na łatwość kontaktu, co w przypadku Easytrip Transport Services odbywa się telefonicznie lub poprzez dedykowany portal rezerwacji online. Co ważne, od razu przychodzi potwierdzenie rezerwacji przez SMS lub e-mail.

Logistyka, transport i opłaty drogowe: przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie

Inne wyzwania stające przed właścicielami flot? Spełnienie europejskich przepisów dotyczących mobilności przez kierowców (uzyskamy go online na platformie internetowej Easytrip Transport Services) oraz tankowanie i parkowanie.

Kłopotliwe bywa zwłaszcza to ostatnie, a żeby się o tym przekonać, wystarczy obejrzeć dowolnego vloga, prowadzonego przez podróżującego na międzynarodowych trasach kierowcy. Powiedzieć, że na szukaniu bezpiecznego miejsca na postój upływają długie minuty, to nic nie powiedzieć. Przedsiębiorcy powinni więc maksymalnie ułatwiać życie kierowcom, ponieważ ci będą wówczas efektywniejsi. Easytrip Transport Services oferuje w tym zakresie dostęp do głównych lokalizacji parkingowych we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii.

Wreszcie: tankowanie. Tutaj z kolei Easytrip Transport Services, wraz z E100, Logpay, OnTurtle i IQ Car zapewnia kartę odpowiednią do potrzeb danego przedsiębiorcy. Z jej pomocą można uzupełniać paliwo na ponad 29 tys. stacji benzynowych w 36 krajach Europy. Dodatkowe usługi? Pomoc w razie awarii, mycie pojazdu czy wsparcie w złożeniu wniosku o zwrot podatku.

Usługi, które dostarcza Easytrip Transport Services to spore ułatwienie dla codziennego funkcjonowania firm transportowych. Z jednej strony mogą przełożyć się na efektywność i produktywność floty, z drugiej - rozwiązać konkretne problemy. Dość powiedzieć, iż Easytrip Transport Services nawiązał już partnerstwa z ok. 60 głównymi dostawcami branży transportowej. A doświadczenie (dodajmy: 35-letnie) w tej branży to podstawa.

artykuł sponsorowany
.
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »