Karta paliwowa: skuteczne narzędzie wsparcia dla firm logistycznych

Rozbudowany rynek przewozowy w Polsce stawia przed przewoźnikami całkiem sporo wyzwań. Aby skutecznie konkurować w branży logistycznej, firmy transportowe powinny optymalizować działalność i redukować koszty transportu. Jedną z ciekawszych metod optymalizacji wydatków i upraszczania procesów zarządzania flotą, są karty paliwowe. Przekonajmy się, jakie są możliwości karty paliwowej oraz w jaki sposób można dzięki nim zyskać wsparcie dla firm logistycznych.

Możliwości karty paliwowej

Karta paliwowa to rozwiązanie płatnicze, pozwalające na dokonywanie zakupów paliw oraz innych usług dotyczących transportu w rozległej sieci punktów. Na rynku znajdziemy wiele typów kart paliwowych, a te oferowane przez najbardziej znaczących operatorów są obsługiwane nie tylko w punktach w Polsce, ale również za granicą. Z tego względu, karty paliwowe są dobrym rozwiązaniem dla firm prowadzących przewozy nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Najczęściej karty paliwowe można wykorzystać nie tylko na stacjach paliw, ale również na płatnych parkingach, myjniach samochodowych, a nawet w punktach poboru opłat na autostradach.

Karta paliwowa eliminuje więc konieczność wręczania kierowcom gotówki, zastępując je rozwiązaniem płatniczym, którymi można opłacić usługi związane z logistyką. Jest ona szczególnie przydatna w przewozach międzynarodowych, ponieważ obsługuje płatności bezgotówkowe. To popularne rozwiązanie sprawdza się zarówno w dużych firmach logistycznych, operujących rozbudowaną flotą pojazdów, jak i w małych przedsiębiorstwach, które posiadają pojedyncze pojazdy.

Zalety kart paliwowych

Dla właścicieli firm oraz menedżerów zarządzających procesami transportu, kluczowa jest optymalizacja wydatków. Operatorzy kart paliwowych posiadający umowy ze stacjami paliw, mogą zaoferować niższe koszty tankowania. Redukcja kosztów w logistyce jest jedną z największych zalet kart paliwowych, pozwalając przedsiębiorstwu skuteczniej konkurować na rynku przewozów.

Karty paliwowe zapewniają również wysoki poziom bezpieczeństwa. Kierowcy nie muszą już używać gotówki lub zwykłych kart płatniczych, nie narażając firmy logistycznej na dodatkowe ryzyko, wynikające z możliwości kradzieży. Zazwyczaj te karty są wyposażone w kod PIN, a dodatkowo mogą wyróżniać się też innymi cyfrowymi zabezpieczeniami.

Dla celów księgowości firmy logistycznej, przydatny jest też dostęp do szczegółowych raportów dotyczących zakupów paliwa, które mogą obejmować informacje o dacie, miejscu, ilości i kosztach tankowania. Umożliwia to lepsze śledzenie wydatków na paliwa i optymalizację kosztów.

Co więcej centralizacja zarządzania flotą pojazdów może obejmować monitorowanie stanu technicznego pojazdów, harmonogramy serwisowe i inne aspekty związane z utrzymaniem floty. Kierowcy nie muszą już notować ilości zakupionych paliw, dat i kosztów, bo te informacje są zapisywane automatycznie w systemie obsługującym kartę paliwową. Nowoczesne rozwiązania dla logistyki w formie karty paliwowej, umożliwiają więc nie tylko oszczędności, ale także zwiększają konkurencyjność firmy.

Eurowag: Proste rozwiązania kart paliwowych

Karta paliwowa od Eurowag jest rozwiązaniem dla menedżerów i właścicieli firm transportowych. Ta karta paliwowa jest akceptowana w tysiącach punktów w 30 krajach w Europie. Tylko w Polsce kartę paliwową można wykorzystać w ponad 1300 punktów sprzedażowych, takich jak stacje paliw, parkingi i myjnie samochodowe. W przypadku kart Eurowag, redukcja kosztów w logistyce może wynosić aż do 0,2 euro na litrze oleju napędowego. Natomiast bogaty wybór stacji Eurowag umożliwia skorzystanie ze zniżek na paliwo. Tą sieć stacji można sprawdzić online, a spedytor może wyznaczyć kierowcy konkretne stacje, w których ma on zatankować będąc w trasie. Co więcej, podgląd bieżących cen paliw online na każdej stacji umożliwia to pełniejszą kontrolę i nadzór nad wydatkami i jeszcze większe oszczędności.

Co więcej, ta karta paliwowa posiada poza tym limit finansowy na korzystanie z usług w sieci akceptacji Eurowag do 5000 euro. To odroczenie płatności pozwala na poprawienie płynności finansowej poprzez poniesienie kosztów dopiero po realizacji przejazdu. Spedytor może ustalić także inne, niezależne limity wydatków na kartach.

Funkcja FuelGuard to natomiast kompleksowa ochrona przed oszustwami. Dzięki niej, w prosty sposób ograniczysz straty wynikające z kradzieży lub nadużycia kart paliwowych. Zestaw możliwości bezpieczeństwa na karcie Eurowag to między innymi ustalenie kodu PIN oraz wspomnianych limitów oraz Card Lock. To zdalna blokada umożliwiająca spedytorowi zdalne zablokowanie karty w dowolnym momencie. Blokada i odblokowanie karty odbywa się w aplikacji, wiadomości SMS lub w portalu klienta.

Poza tym, transakcje są monitorowane przez 24 godziny na dobę, a w razie wykrycia potencjalnego zagrożenia środków zespół ochrony przed oszustwami będzie kontaktować się ze spedytorem. Istnieje nawet możliwość ustawienia automatycznych raportów wysyłanych na adres email, aby uzyskać powiadomienia o podejrzanych transakcjach.

Podsumowując, karty paliwowe są efektywnym narzędziem, które znacząco wspiera firmy logistyczne w redukcji kosztów i usprawnieniu zarządzania flotą. Dzięki takim rozwiązaniom, jak karta Eurowag, przedsiębiorstwa mogą korzystać z licznych rabatów, zabezpieczeń oraz łatwiejszego monitorowania wydatków. Inwestycja w karty paliwowe to krok w stronę zwiększenia konkurencyjności na wymagającym rynku transportowym. To proste, a jednocześnie innowacyjne rozwiązanie przynosi realne korzyści każdej firmie transportowej.

artykuł sponsorowany
materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »