Milion na leczenie i wsparcie najbliższych? Sprawdź Ranking Ubezpieczeń!
Dodatkowe pieniądze przydają się zawsze. Szczególnie gdy los, zamiast się do nas uśmiechnąć, stawia nas przed wyzwaniem walki z chorobą lub koniecznością leczenia po wypadku. Nie wszystko da się przewidzieć, a statystyki są nieubłagane – ktoś chorować, mierzyć się z wypadkiem lub stratą bliskiej osoby musi. A co jeśli na niespodziewane też można się przygotować?
W zeszłym roku - według danych PIU - polisę na życie posiadało 23,8 mln osób. Nadal w Polsce królują tzw. grupówki - tych naliczono w 2022 r. 12,7 mln, czyli o 1% więcej, niż w roku poprzednim. Skąd takie zainteresowanie ubezpieczeniami na życie? Jak wybrać najlepsze? Sprawdź, jak działa ranking ubezpieczeń na życie.
Pandemia i fatalna sytuacja systemu zdrowotnego w Polsce to tylko dwa z wielu powodów, dla których Polacy coraz częściej decydują się na zakup polisy na życie. Wydarzenia ostatnich lat uświadomiły nam konieczność zadbania na własną rękę o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.
Według raportu PIU 87% respondentów obawia się poważnego zachorowania najbliższej osoby. Na pierwszym miejscu wskazywany był lęk przed śmiercią bliskich, z kolei na drugim miejscu podawano brak środków na leczenie ciężkich chorób, np. nowotworu. [1]
Nic dziwnego, że - oprócz podstawowego wariantu ochrony na wypadek śmierci - coraz więcej ofert ubezpieczeń na życie umożliwia personalizację ochrony i rozszerzenie jej o zdrowie. Na wypadek jakich zdarzeń możemy się przygotować, kupując indywidualną lub grupową polisę na życie?
Opracowane na podstawie informacji dostępnych na: Ranking Ubezpieczeń na Życie DobraPolisaNaŻycie.pl
Większość trosk, które wskazywano w raporcie można ubezpieczyć. Ubezpieczenie na życie może mieć formę:
- ubezpieczenia ochronnego na wypadek śmierci;
- ubezpieczenia chroniącego życie i zdrowie;
- ochronno-oszczędnościową, czyli taką, która umożliwia zabezpieczenie się na wypadek trudnych zdarzeń i oszczędzanie pieniędzy na przyszłość;
- ochronno-inwestycyjną - taką, która zabezpiecza na wypadek śmierci i pozwala inwestować pieniądze w fundusze.
Zakres polisy - w zależności od wybranego wariantu - może obejmować m.in.:
- śmierć;
- śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku;
- śmierć spowodowaną wypadkiem komunikacyjnym;
- poważne zachorowanie, np. na cukrzycę, nowotwór, zawał serca;
- uszkodzenie ciała spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem;
- złamanie kości;
- organizację leczenia za granicą;
- operację chirurgiczną;
- hospitalizację;
- niezdolność do pracy.
Co ważne, ochronę możemy zapewnić nie tylko sobie, ale również naszym najbliższym - dzieciom oraz partnerowi / partnerce. Ranking Ubezpieczeń na Życie pomaga wybrać polisę z dopasowanym do indywidualnych potrzeb zakresem ochrony.
Dzięki polisie na życie możemy:
- zabezpieczyć finansowo bliskich na wypadek naszej śmierci;
- zabezpieczyć spłatę kredytu hipotecznego na wypadek niespodziewanych zdarzeń tj. śmierć, utrata pracy, niezdolność do pracy lub samodzielnej egzystencji powstałej w wyniku nieszczęśliwego wypadku;
- zadbać o zdrowie i przyszłość swoich dzieci i zapewnić im wsparcie finansowe, gdyby nas zabrakło;
- zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe w przypadku konieczności leczenia poważnej choroby, podjęcia rehabilitacji, odbycia operacji chirurgicznej albo leczenia za granicą.
Co więcej, ubezpieczenie na życie może pełnić nie tylko funkcję ochronną, ale również oszczędnościową. Na rynku dostępne są produkty ubezpieczeniowe, które pomagają efektywnie i systematycznie oszczędzać (lub inwestować) pieniądze:
- na przyszłość dziecka,
- na emeryturę,
- na mieszkanie
i inne długoterminowe cele.
To, co przez wielu wskazywane jest jako zaleta, czyli szeroka oferta dostępnych rozwiązań ochronnych, jest równocześnie tym, co utrudnia błyskawiczny zakup najatrakcyjniejszego ubezpieczenia.
Bez pomocy specjalnych narzędzi (tj. ranking ubezpieczeń na życie) lub eksperta (np. licencjonowanego agenta ubezpieczeniowego - DOPASUJ Z AGENTEM) proces zakupu dopasowanej do potrzeb i atrakcyjnej cenowo polisy może zająć sporo czasu.
Wynika to z faktu, że coraz więcej ubezpieczycieli umożliwia personalizację polis. Osoby, które nie mają styczności z tematem, mogą doświadczać trudności ze zrozumieniem zawiłych zapisów w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) oraz z rzetelnym porównaniem kluczowych parametrów polisy. Wówczas warto skorzystać z pomocy specjalisty, np. podczas darmowej konsultacji z agentem ubezpieczeniowym.
Kupując ubezpieczenie na życie warto zastanowić się, jakie są potrzeby nasze lub całej rodziny. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie ubezpieczenia, równie ważne jak cena będą:
- wysokość sumy ubezpieczenia - ta może sięgać nawet miliona złotych!
- zakres ochrony ubezpieczenia, czyli lista zdarzeń, w przypadku zajścia których towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci świadczenie;
- lista wyłączeń odpowiedzialności, czyli sytuacji, w których ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia. (Najczęściej jest to śmierć w wyniku samobójstwa, działania zbrojne i wojenne).
Wiele z tych parametrów można porównać w Rankingu Ubezpieczeń na Życie. Dzięki temu oszczędzamy czas - a w efekcie często również pieniądze - na samodzielnym szukaniu informacji o poszczególnych polisach. Eksperci zrobili już to za nas.
Aby skorzystać z możliwości, jakie daje Ranking ubezpieczeń na życie wystarczy wejść na stronę porównywarki i wybrać interesujący nas rodzaj polisy. W jednej chwili otrzymujemy dostęp do informacji o ponad 30 różnych polisach na życie w tym również zdrowotnych, oszczędnościowych oraz z gwarancją wypłaty.
Możemy w ten sposób porównać m.in.:
- minimalne wysokości składek;
- dostępne minimalne i maksymalne sumy ubezpieczenia;
- możliwy czas trwania ochrony;
- minimalny i maksymalny wiek, w jakim można zawrzeć umowę;
- wstępny zakres ochrony ubezpieczeniowej;
- możliwość rozszerzenia ochrony na innych członków rodziny.
Już na podstawie tych informacji powinniśmy być w stanie wytypować polisy, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom i możliwościom finansowym. To ogromna oszczędność czasu.
A co, gdy już mamy wybrane dwie-trzy polisy? Ostateczną decyzję warto podjąć po rozmowie z licencjonowanym agentem ubezpieczeniowym. Podczas darmowej konsultacji doradca odpowie na wszystkie pytania, wytłumaczy niejasne kwestie, dzięki czemu łatwiej będzie wybrać najlepsze ubezpieczenie.
Źródło:
Artykuł sponsorowany