Regały magazynowe – jakie są ich najpopularniejsze rodzaje?

Regał magazynowy stanowi fundament funkcjonalnej i wydajnej organizacji przestrzeni w magazynach, sklepach oraz innych obiektach logistycznych. Spora różnorodność regałów pozwala na dopasowanie systemu składowania do specyfiki przechowywanych towarów oraz charakteru danego miejsca.

Jakie regały magazynowe wybrać do składowania palet?

Regały paletowe rzędowe to bez wątpienia najczęściej spotykany rodzaj wyposażenia w magazynach i sklepach wielkopowierzchniowych. Ich niesamowita prostota i uniwersalność wpływają na to, że są doskonałym wyborem w przypadku towarów przechowywanych na paletach. Rama regałów paletowych jest w większości przypadków wykonana ze stali, co pozwala na bezpieczne składowanie nawet szczególnie dużych ciężarów. Dzięki mocowaniu do podłoża za pomocą kotew konstrukcja zyskuje dodatkową stabilność. Regały paletowe mają szerokie spektrum walorów, dlatego też warto się na nie zdecydować. 

Regały półkowe - idealne rozwiązanie do drobnych produktów

Regały półkowe to rozwiązanie bardzo mocno cenione w magazynach obsługujących zamówienia internetowe. Dzięki swojej konstrukcji pozwalają na niezwykle wygodny dostęp do drobnych produktów, co znacznie dynamizuje proces kompletacji zamówień. Ich ponadprzeciętna uniwersalność sprawia, że są także chętnie wykorzystywane w warsztatach, garażach czy spiżarniach. Jeśli w orbicie Twoich zainteresowań znajdują się jakościowe regały magazynowe, to regały półkowe powinny być naprawdę świetnym rozwiązaniem. Z ich pomocą kompletacja zamówień stanie się o wiele prostsza niż dotychczas.

Nowoczesne rozwiązania w składowaniu, czyli regały jezdne i przepływowe

W magazynach, w których spore znaczenie ma optymalizacja przestrzeni, regały jezdne będą stanowić naprawdę doskonałe rozwiązanie. Dzięki umieszczeniu ich na platformach konstrukcje mogą być przesuwane w dwóch kierunkach. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca. Takie regały magazynowe szczególnie dobrze sprawdzają się w obiektach o specyficznych warunkach. Korzystają z nich przede wszystkim mroźnie, gdzie istotne jest ograniczenie powierzchni do utrzymania idealnej temperatury.

Regały przepływowe, które są wyposażone w system rolek, także mają wiele walorów, albowiem pozwalają na wykorzystanie siły grawitacji do przesuwania towarów. Są one szczególnie efektywne w zarządzaniu szybko rotującymi produktami, zwłaszcza tymi o niezbyt długim terminie przydatności. Dzięki tej konstrukcji towary bez problemu trafiają na dostępne miejsce w sposób automatyczny, przyspieszając tym samym cały proces załadunku i rozładunku.

artykuł sponsorowany
materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »