Zastosowanie oprogramowania wagowego w przemyśle – gdzie jest wykorzystywane?

Automatyzacja procesów w firmie to naturalna kolej rzeczy. Przedsiębiorcy już dawno temu zrozumieli, że to nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim pieniędzy. Czy nowoczesny program do wagi samochodowej może usprawnić pracę w zakładzie pracy? Oczywiście. Zobacz, w jakich segmentach rynku wykorzystuje się taki software już teraz.

Oprogramowanie do wagi samochodowej - dla jakich firm to świetne rozwiązanie?

Wbrew temu co mogłoby się wydawać to nieoceniona pomoc w pracy nie tylko dla wielkich firm spedytorskich, ale i dla tych mniejszych, działających lokalnie przedsiębiorstw, które skupiają się na przykład na rynku lokalnym, w granicach administracyjnych województwa czy konkretnego regionu.

Zalety płynące z wdrożenia programu do wagi samochodowej docenią też podmioty, dla których główną osią działania jest wytwarzanie i późniejsze magazynowanie swoich towarów, na przykład fabryki okien czy armatury. To także nieoceniona pomoc dla firm, które wywożą nieczystości - bez względu na to, czy są to służby komunalne miasta, czy przedsiębiorstwa prywatne.

O tym, jak ważne jest oprogramowanie do wagi samochodowej oraz jak wielu firmom może pomóc, świadczą też dane Głównego Urzędu Statystycznego. Szacuje się, że tylko firmy transportowe rokrocznie przewożą po polskich szosach ponad 1 511 733 tysięcy ton towarów - 80% stanowią kursy wewnątrzkrajowe.

Gdyby do tego zestawienia dodać jeszcze małe, wyspecjalizowane firmy, których przecież w skali całego kraju działa kilkaset tysięcy, liczba ta byłaby o wiele wyższa. Profesjonalne aplikacje pomogą nadzorować załadunek wszystkich tych produktów, co na pewno nie pozostanie bez wpływu na efektywność i koszty pracy w obrębie tych firm.

Czym powinien cechować się dobry program do wagi samochodowej?

Przede wszystkim kompatybilnością z możliwie jak największą liczbą wag od różnych producentów - a tych mamy w Polsce co najmniej kilkunastu. Każdy z nich korzysta ze swoich autorskich rozwiązań i technologii. A przecież popularne są też wagi importowane z innych państw, spoza oficjalnej dystrybucji.

Twój program wagowy musi być z taką maszyną w pełni zgodny. Dlaczego? Ponieważ tylko aplikacja w pełni kompatybilna daje Ci gwarancję prawidłowego pomiaru ładunku. A przecież niedoszacowana (lub wręcz przeciwnie - zawyżona) waga transportu to spory problem, gdyby np. różnica została zauważona przez Inspekcję Transportu Drogowego czy służby celne.

Nie ma co liczyć na szczęście i przypadek. Lepiej zawczasu zaopatrzyć się w oprogramowanie do wag od GS Software. Co warto podkreślić, jeśli kupisz aplikację od tej firmy i okaże się, że Twoje urządzenie nie jest oficjalnie wspierane, to za darmo, w cenie, masz też wliczoną usługę optymalizacji twojej wagi. To atut, którego na próżno szukać u wielu innych przedsiębiorstw.

Najważniejsze funkcje oprogramowania wagowego

Przed zakupem koniecznie upewnij się, czy aplikacja wspiera różne tryby ważenia, np. pojedyncze, podwójne lub z ręki. Przedsiębiorcy korzystają tutaj z kilku różnych rozwiązań - im większa lista fabrycznie wspieranych ważeń, tym większa szansa na to, że aplikacja spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Wartością dodaną są też moduły. To dodatkowe rozwiązania, dzięki którym za pomocą jednej, w dużej mierze uniwersalnej aplikacji, będziesz w stanie nie tylko przeprowadzić ważenie, ale i:

  • Zarządzać magazynem,
  • Fakturować dokumenty,
  • Prowadzić rejestr BDO,
  • Dodawać/edytować/usuwać wybranych kontrahentów.

Atutem będzie też polskojęzyczny interfejs oraz niewielkie wymagania systemowe, dzięki którym oprogramowanie wagowe będzie płynnie działać nawet na starszych komputerach o nieco gorszej specyfikacji technicznej.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »