Reklama

Coraz mniej biedy wśród emerytów

Mają średnio 1415 zł dochodu miesięcznie, a także często komputer, komórkę i samochód. Chodzi o emerytów, wśród których biedy jest coraz mniej - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". W ubiegłym roku w ich gospodarstwach domowych w przeliczeniu na osobę wynosił on 1415 zł miesięcznie i był wyższy o 63 proc. niż przed dekadą i o 116 zł wyższy od przeciętnego dla wszystkich polskich gospodarstw. To najlepszy wynik od co najmniej dekady.

Emerytom, częściej niż zatrudnionym, rolnikom czy rencistom, wystarcza pieniędzy do pierwszego. Jak wynika z badań budżetów gospodarstw domowych prowadzonych przez GUS, ich dochód rozporządzalny jest o 9 proc. wyższy od przeciętnego.

Reklama

W ubiegłym roku w ich gospodarstwach domowych w przeliczeniu na osobę wynosił on 1415 zł miesięcznie i był wyższy o 63 proc. niż przed dekadą i o 116 zł wyższy od przeciętnego dla wszystkich polskich gospodarstw. To najlepszy wynik od co najmniej dekady.

Seniorzy, którzy mają nadwyżki finansowe, często przekazują je swoim dzieciom i wnukom. W ubiegłym roku wspierali bliskich co miesiąc dofinansowaniem o przeciętnej wartości 50 zł. Podobnie jak w latach poprzednich byli pod tym względem najhojniejsi na tle pozostałych gospodarstw domowych.

W ostatniej dekadzie poprawiło się też wyposażenie ich gospodarstw domowych. Np. 40 proc. emerytów ma komputer, 83 proc. - telefon komórkowy, a 41 proc. auto. To jednak nadal mniej niż przeciętne dla wszystkich grup.

Dowiedz się więcej na temat: emeryci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »