Chodzi o grupę emerytek, które dzięki złożonemu wnioskowi mogą uzyskać korzystniejsze warunki przeliczenia świadczenia. O tym, że wkrótce minie termin, aby to zgłosić przypomina na Twitterze Tomasz Lasocki, specjalista w dziedzinie przepisów z zakresu zabezpieczenia społecznego.
- Dla kobiety urodzonej w marcu 1956 r. wniosek w lutym będzie oznaczał, że emerytura od marca będzie o 85 proc. wyższa niż dotychczasowa, zaś brak wniosku to wzrost o 62 proc. - wylicza ekspert na przykładzie i przy założeniu, że subkonto stanowiło 15 proc. jej aktywów, przeszła na emeryturę w 2017 r. w miesiącu osiągnięcia wieku emerytalnego.
Kto powinien się zainteresować szybkim złożeniem wniosku? Dotyczy to kobiet:
- urodzonych: III-VI 1956;
- pobierających emeryturę z ZUS przed X 2017;
- z ustaloną okresowo emeryturą kapitałową.
Jeśli w lutym złożą wniosek o przeliczenie emerytury, ich świadczenie będzie dzięki temu minimum o 15 proc. wyższe.
krześ











