Reklama

Rząd zaproponuje waloryzację emerytur i rent na poziomie 9,6 proc.

Rząd zaproponuje waloryzację emerytur i rent w 'przyszłym roku na poziomie 9,6 proc., - podano w komunikacie po wspólnym posiedzeniu Zespołu ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych oraz Zespołu ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego. Koszt dla budżetu to 27,5 mld zł.

Grupa Polsat Plus i Fundacja Polsat razem dla dzieci z Ukrainy

Waloryzacja w 2023 będzie rekordowa?

"Rada Ministrów przyjęła propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2023 r., w której strona rządowa proponuje Radzie Dialogu Społecznego pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2023 r., na poziomie ustawowego minimum wynoszącego 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2022 r." - napisano.

Reklama

"W efekcie prognozuje się, że wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2023 r. wyniesie nie mniej niż 109,6 proc." - dodano.

Wysokie wydatki budżetu

Cytowana w komunikacie Barbara Socha, wiceminister w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej podała, że koszt waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych i innych świadczeń z systemu powszechnego, rolniczego i mundurowego przy wskaźniku 109,6 proc. szacowany jest na ok. 27,5 mld zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »