Reklama

500 plus: Do rodziców trafi kolejne 590 mln zł

Kolejne ponad 590 mln zł trafi w tym tygodniu na konta rodziców w ramach nowego okresu świadczeniowego "Rodzina 500 plus". Terminy wypłat to 2., 4., 7., 9., 12., 14., 16., 18., 20. i 22. dzień miesiąca.

1 czerwca tego roku rozpoczął się nowy okres świadczeniowy "Rodzina 500 plus", pierwszy obsługiwany wyłącznie przez ZUS.

- Od samego początku sprawnie realizujemy program "Rodzina 500 plus" i tym tygodniu wypłacamy kolejne środki, tak ważne dla wielu rodzin. Będzie to 591 mln zł. W minionym tygodniu była to kwota blisko 600 mln zł - podała prezes ZUS profesor Gertruda Uścińska. - To oznacza, że łącznie będzie to kwota około 1,2 mld zł - przekazała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Stałe terminy płatności

Każdy rodzic będzie mieć stały termin płatności, który będzie mógł sprawdzić na PUE ZUS. Termin płatności będzie przydzielany automatycznie, losowo i będzie obowiązywać przez cały okres, na który zostało przyznane świadczenie wychowawcze.

Reklama

Kolejne terminy wypłat to 2., 4., 7., 9., 12., 14., 16., 18., 20. i 22. dzień miesiąca. W przypadku gdy płatność wypada na dzień wolny od pracy, środki zostaną przekazana dzień wcześniej.

Aby sprawdzić na PUE datę wniosku, musisz się zalogować do PUE, wybrać zakładkę "Rodzina 500 plus", wyświetlić listę złożonych wniosków, zaznaczyć wniosek i wyświetlić "szczegóły", a następnie "wypłaty i zwroty".

ZUS przejął realizację programu

Świadczenie wychowawcze jest przyznawane do 31 maja każdego roku. Jednak już wcześniej, od 1 stycznia ZUS przyjmował nowe wnioski o 500 plus, a ośrodki gminne lub powiatowe kontynuowały wypłatę świadczeń przyznanych w ubiegłym roku do końca okresu, na jaki je przyznały, czyli do maja br.

Przejęcie realizacji programu "Rodzina 500 plus" przez ZUS odbyło się stopniowo, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo wypłat. Etap przejściowy się zakończył i tylko ZUS przyznaje i wypłaca środki z programu.

Wniosek o świadczenie wychowawcze jest elektroniczny. Można go złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Rodzice, którzy mają PESEL, mogą także przesłać wniosek do ZUS przez portal Empatia lub swój bank. Pieniądze trafią wyłącznie na rachunki bankowe. 

Grupa Polsat Plus i Fundacja Polsat razem dla dzieci z Ukrainy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »