Reklama

Agencja poręczy kredyt studencki

Studenci z biedniejszych rodzin, którzy mieszkają na wsi, mogą starać się o poręczenie kredytu studenckiego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

"Nasz Dziennik" zauważa, że zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim to, że w takiej sytuacji bank chętniej pożycza pieniądze na naukę. Poręczenia ze strony Agencji mogą dotyczyć nawet 100 procent wykorzystanej kwoty kredytu studenckiego.

Reklama

Pełne poręczenie mogą jednak dostać tylko osoby pochodzące z najbiedniejszych rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 600 złotych, przy zastosowaniu metody obliczania dochodu w rodzinie zgodnie z zasadami określonymi w przepisach o pożyczkach i kredytach studenckich.

I właśnie studenci z takich rodzin mają też pierwszeństwo przy rozpatrywaniu wniosków o wsparcie - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Gazeta dodaje, że jeśli czyjaś sytuacja materialna jest lepsza, może liczyć na poręczenie w wysokości do 80 procent wykorzystanej kwoty kredytu. Jednak studenci muszą pamiętać o tym, że nie każdy bank, który udziela kredytów na pokrycie kosztów nauki, może takie poręczenie z ARiMR przyjąć.

Z tej możliwości można skorzystać tylko w bankach, które mają podpisaną stosowną umowę z Agencją.

Więcej - w "Naszym Dzienniku".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »