Atak hakerski na polski bank. Jest komunikat dla klientów, muszą zmienić hasła

Polski bank padł ofiarą hakerskiego ataku. Chodzi o Bank Spółdzielczy w Zambrowie, w którym odnotowano poważny "incydent bezpieczeństwa". Przez pewien czas nie działał serwis transakcyjny, a obecnie klienci banku muszą zmieniać hasła dostępu, aby korzystać z bankowości internetowej.

"W Banku Spółdzielczym w Zambrowie doszło do awarii, będącej skutkiem incydentu bezpieczeństwa. Przywróciliśmy już dostęp do bankowości elektronicznej dla klientów indywidualnych i firmowych, szybkie przelewy Express Elixir, usługę mojeID, PayByNet oraz aplikację mobilną mobileNet (aplikacja mobilna wymaga ponownego sparowania). Zalogowanie się do bankowości wymaga zmiany hasła. Aby to zrobić, prosimy naszych klientów o kontakt z naszym Bankiem" - takiej treści komunikat mogą przeczytać klienci Banku Spółdzielczego w Zambrowie.

Przedstawiciele banku zapewniają, że posiadacze kart bankowych mogą płacić w sklepach, wypłacać pieniądze z bankomatów oraz wpłacać i wypłacać środki w oddziałach.

Reklama

"Wraz z dostawcami systemów informatycznych intensywnie pracujemy nad przywróceniem kolejnych usług. Będziemy Państwa informować o postępach prac. Zapewniamy, że Państwa środki są bezpieczne. Bank Spółdzielczy w Zambrowie jest członkiem Zrzeszenia BPS i Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS" - studzą emocje klientów zarządzający zambrowskim bankiem.

Kłopoty Banku Spółdzielczego w Zambrowie zaczęły się już 16 stycznia. W tym dniu zaobserwowano problemy z funkcjonowaniem systemu, a po dokonaniu analizy stwierdzono, iż dane klientów zostały zaszyfrowane - informuje bank.

Zambrowski bank przekazał zawiadomienie o naruszeniu ochrony danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Atak hakerski na Bank Spółdzielczy w Zambrowie. Klienci muszą zmienić hasła

Bank podaje numery telefonów, pod którymi klienci mogą uzyskać informacje, jak przywrócić dostęp do bankowości internetowej i mobilnej.

"Prosimy naszych klientów o kontakt z bankiem pod numerami telefonów 453 011 258, 453 011 260" - informuje Bank Spółdzielczy w Zambrowie.

Bank Spółdzielczy w Zambrowie jest zrzeszony w sieci BPS (Bank Polskiej Spółdzielczości). Działalność prowadzi w 8 placówkach (w centrali w Zambrowie, w 4 oddziałach: w Rutkach, Kołakach Kościelnych, Kobylinie Borzymach i Zawadach, 2 filiach na terenie miasta Zambrów oraz punkcie kasowym. Jest uniwersalnym bankiem obsługującym klientów detalicznych, rolników, firmy oraz jednostki samorządu terytorialnego.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bank | banki spółdzielcze | haker
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »