Reklama

Bankowe konto osobiste do zadań specjalnych - przewodnik

Konto osobiste w banku ma już niemal każdy, kto pobiera stałe wynagrodzenie. Choć wydaje się, że rachunek rozliczeniowy albo bankowe konto internetowe to proste produkty, które nie różnią się między sobą, warto przed wyborem konkretnego rodzaju zastanowić się, jakie zadania ma spełniać konto i w jaki sposób chcesz z niego korzystać. Możesz zdziwić się, jak wiele funkcji może pełnić konto online.

Często robisz zakupy w zagranicznych sklepach, jeździsz za granicę albo spłacasz kredyt w obcej walucie? Przyda ci się konto walutowe. A może często dokonujesz płatności kartą, prowadzisz aktywny tryb życia i masz wiele różnorodnych zainteresowań? Tego typu wydatki powinno premiować twoje konto online. Odpowiednie bankowe konto internetowe możesz znaleźć nawet dla swojego dziecka.

Bankowe konto internetowe dla aktywnych

Reklama

Jeśli zależy ci na tym, by wszelkie transakcje dokonywane za pomocą karty płatniczej były darmowe, a jednocześnie szukasz programu pozwalającego na zwrot części wydatków, poszukaj konta, które możesz powiązać z programem lojalnościowym. Czasem tego typu benefity wiążą się także z posiadaniem karty kredytowej konkretnego wydawcy.

Zwrot określonego w umowie procenta wydatków na zakupy w partnerskich sieciach bądź też na określony cel, ubezpieczenie na preferencyjnych warunkach, premia finansowa za polecenie konta znajomemu - to tylko niektóre korzyści, z jakimi może się wiązać konto osobiste w konkretnym banku. Dodatkowo istotne jest, aby wypłaty z bankomatów i przelewy były darmowe, podobnie jak posiadanie karty płatniczej.

Takie konto online znajdziesz bez trudu. Najczęściej jedynym warunkiem braku opłat za prowadzenie konta oraz operacje jest zaksięgowanie płatności kartami płatniczymi bądź też zaksięgowanie minimalnej kwoty przelewu przychodzącego.

Konto walutowe do zadań specjalnych

Często podróżujesz i wypłacasz pieniądze z bankomatów za granicą? Poszukaj konta osobistego, które będzie gwarantować darmowe wypłaty na całym świecie. Jeśli często robisz zakupy w zagranicznych sklepach internetowych bądź spłacasz kredyt w obcej walucie, warto zastanowić się nad możliwością podpięcia konta walutowego do twojego rachunku osobistego. W ten sposób możesz wymieniać walutę w kantorze internetowym w momencie, gdy masz możliwość kupienia jej w korzystnej cenie. Z takim kontem możesz sporo zaoszczędzić.

Konto dla juniora

A może chcesz założyć konto bankowe online swojemu dziecku? Bez problemu znajdziesz darmowy w prowadzeniu produkt, który pomoże nastolatkowi uczyć się zasad działania bankowości od najmłodszych lat. Najczęściej dziecko, aby stać się właścicielem rachunku rozliczeniowego, musi mieć ukończone 13 lat. Jako miły dodatek do konta banki często oferują możliwość spersonalizowania wyglądu karty płatniczej, dostęp do aplikacji mobilnej czy płatności telefonem.

Pobierz darmowy: PIT 2016

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »