Reklama

BIK: Załamanie popytu na rynku kredytów mieszkaniowych

W kwietniu banki przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższa o 7,6 proc. w porównaniu z kwietniem 2014 r. - ocenia Biuro Informacji Kredytowej na podstawie analizy Indeksu Popytu na Kredyty Konsumpcyjne.

Wartość BIK Indeks - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła -7,6 proc. w kwietniu.

Reklama

Oznacza to, że w kwietniu banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 7,6 proc. w porównaniu z kwietniem 2014 r. W I kwartale 2015 r. średnia wartość indeksu wyniosła +0,5 proc.

"Po pozytywnych informacjach z I kwartału 2015 r., w kwietniu zaobserwowaliśmy załamanie dynamiki, zarówno liczby jak i wartości, nowych wniosków o kredyty mieszkaniowe. Oznacza to, że nie widać jeszcze trwałego ożywienia na rynku kredytów mieszkaniowych pomimo sprzyjającej sytuacji zewnętrznej" - komentują autorzy raportu.

Z kolei Wartość BIK Indeks - Popytu na Kredyty Konsumpcyjne, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, wyniosła +0,4 proc., co oznacza, że w kwietniu banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty konsumpcyjne na kwotę wyższą o 0,4 proc. w porównaniu z kwietniem 2014 r. W I kwartale 2015 r. średnia wartość indeksu wyniosła +2,2 proc.

Dowiedz się więcej na temat: kredyt gotówkowy | BIK | kredyt | kredyt hipoteczny | R. | kredyty mieszkaniowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »