Reklama

Coraz więcej Polaków wykupuje ubezpieczenia zdrowotne

Ponad 368 mln zł wydali Polacy na polisy zdrowotne w I poł. 2018 roku. To o 19 proc. więcej niż przed rokiem. Główną motywacją do zawierania dodatkowych, zdrowotnych umów ubezpieczeniowych nie jest ich wyjątkowa jakość, a raczej właśnie brak wiary w publiczne świadczenia z NFZ.

Z danych PIU wynika, że już 2,3 mln Polaków posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne, a to aż 14 proc. więcej niż w 2017 roku. - Przewidujemy, że liczba to będzie systematycznie rosnąć, ponieważ coraz więcej Polaków jest niezadowolonych z ubezpieczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Badanie przeprowadzone w maju przez CUK Ubezpieczenia pokazuje, że 92 proc. naszych respondentów uważa, że świadczenia w ramach NFZ są niewystarczające - komentuje Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Co ciekawe, główną motywacją do zawierania dodatkowych, zdrowotnych umów ubezpieczeniowych nie jest ich wyjątkowa jakość, a raczej właśnie brak wiary w publiczne świadczenia z NFZ.

Reklama

Wśród ubezpieczeń zdrowotnych popularność zdobywają polisy grupowe, oferowane przez coraz większą liczbę pracodawców.

- Ponad połowa respondentów naszego badania, która posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne przyznaje, że ich polisy są finansowane przez pracodawcę. 29 proc. ankietowanych deklaruje, że to pracodawca pokrywa wszystkie koszty związane z dodatkową polisą, a 28 proc., że ich ubezpieczenia są współfinansowane przez zakład pracy - dodaje ekspert multiagencji. Według PIU aż 60 proc. pracowników jest zainteresowanych zdrowotnym benefitem, ponadto nie tylko pracownicy zaczynają się interesować grupowym ubezpieczeniem, ale i sami pracodawcy. Jest to skutkiem tego, że coraz więcej zatrudniających zauważa, jaką wartość ma zadowolony, zdrowy pracownik.

- Dane udostępnione przez Polską Izbę Ubezpieczeniową pokazują nam też, że ilość płaconych składek staje się dużo większa niż liczba ubezpieczonych, co świadczy najprawdopodobniej o tym, że pracodawcy coraz chętniej sięgają po droższe i szersze zakresowo, pakiety zdrowotne - mówi Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia.(js)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »