Reklama

Dziś ostatni dzień na złożenie wniosku o "500 Plus", by nie stracić wyrównania za wcześniejsze miesiące

Dziś ostatni dzień na złożenie wniosku o świadczenie z programu "Rodzina 500 Plus", by nie stracić wyrównania za wcześniejsze miesiące. Jak wyjaśnia minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska, 1 października br. ruszył nowy okres świadczeniowy w programie, a przyjmowanie wniosków rozpoczęło się już dwa miesiące temu. Cały czas można dołączyć do programu, ale na wypłatę świadczenia z wyrównaniem mogą liczyć tylko te rodziny, które złożą wniosek najpóźniej dziś.

Świadczenie z programu "Rodzina 500 Plus" przysługuje na drugie i kolejne dzieci do ukończenie przez nie 18. roku życia niezależnie od dochodów rodziny. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 złotych netto na osobę lub 1200 złotych netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego, wsparcie można otrzymać także na pierwsze lub jedyne dziecko.

Prawo do wsparcia z programu ustalane jest na rok - od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Jedynie pierwszy, trwający jeszcze okres jest dłuższy, gdyż program "Rodzina 500 Plus" wystartował 1 kwietnia ubiegłego roku.

Reklama

Minister Elżbieta Rafalska przypomina, że wniosek o wsparcie można złożyć osobiście w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania, przesłać pocztą albo online. Ci, którzy nie chcą wychodzić z domu, mogą złożyć wniosek na przykład poprzez ministerialny portal Emp@tia, bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS oraz obywatel.gov.pl.

Programem "Rodzina 500 Plus" w całej Polsce objętych jest ponad 57 procent dzieci.

Dowiedz się więcej na temat: Elżbieta Rafalska | 500 zł na dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »