Reklama

Finansowy niezbędnik na wyjazdy za granicę

W ubiegłym roku Polacy odbyli 12 747 tys. zagranicznych podróży turystycznych, o 6,6% więcej niż rok wcześniej. Dla wybierających się na za granicę Santander Bank Polska przygotował poradnik pozwalający zaoszczędzić na płatnościach, przewalutowaniach i wypłatach z bankomatów poza Polską.

W ubiegłym roku Polacy odbyli 12 747 tys. zagranicznych podróży turystycznych, o 6,6% więcej niż rok wcześniej.  Dla wybierających się na za granicę Santander Bank Polska przygotował poradnik pozwalający zaoszczędzić na płatnościach, przewalutowaniach i wypłatach z bankomatów poza Polską.

Urlopowicze znajdą w nim także kod zniżkowy na ubezpieczenie turystyczne.

Podczas zagranicznego wyjazdu dobrze mieć swobodny dostęp do pieniędzy i nie ponosić z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Jednym ze sposobów na wygodne i korzystne płatności kartą za granicą jest włączenie na czas wyjazdu Pakietu wielowalutowego na karcie Dopasowanej.

Umożliwia on wypłaty ze wszystkich bankomatów po za Polską bez opłaty banku. Dodatkowo, posiadając konta w EUR, USD lub GBP można je połączyć z kartą do konta w PLN. To może być karta Dopasowana (Visa lub Mastercard) lub karta Visa VIP. Rozwiązanie to pozwala za granicą płacić bezpośrednio w danej walucie, bez kosztów przewalutowania. Pakiet wielowalutowy można włączyć za opłatą (9 zł/miesiąc) w dowolnym momencie. Klienci do 26 roku życia mogą z pakietu korzystać bez opłat.

Reklama

Walutę na zagraniczny wyjazd warto kupić po korzystnym kursie w Kantorze Santander. Konto walutowe można wygodnie zasilić przez bankowość elektroniczną lub mobilną w dowolnym miejscu na świecie, bez potrzeby szukania kantoru, stania w kolejkach oraz noszenia dużej ilości gotówki.

Dodatkowo, w ramach promocji, trwającej jeszcze do 9 września br., wszyscy klienci posiadający kartę debetową w Santander Bank Polska mogą wypłacać gotówkę w bankomatach Grupy Santander za granicą bez prowizji.

Dla często podróżujących po świecie Santander Bank Polska poleca również kartę kredytową World Mastercard (RRSO 12.46%), której użytkownicy nie zapłacą prowizji za przewalutowanie transakcji zagranicznych (w walucie innej niż PLN) oraz mają bezpłatny pakiet ubezpieczeń podróżnych. Ponadto przy płatności kartą oferowane są dodatkowe zniżki - 4% zwrotu za rezerwację na booking.com i 9% za rezerwacje na rentalcars.com.

W poradniku Santander Bank Polska podróżnicy znajdą także praktyczne wskazówki dotyczące zasad postępowania w razie utraty karty płatniczej czy sytuacji, w których płatności lub wypłaty gotówki mogą być obarczone dodatkową prowizją lub kosztami, np. niekorzystnego przewalutowania.

Ubezpieczenie ze zniżką

Sama lektura niezbędnika na wyjazdy zagraniczne Santander Bank Polska również może przynieść urlopowiczom oszczędności. Bank oferuje 20% zniżkę na zakup ubezpieczenia turystycznego "Na podróż" Santander-Aviva. Dodatkowo rodziny mogą ubezpieczyć dziecko z 50% zniżką. Polisę można kupić szybko i wygodnie na stronie www.santander.aviva.pl, a kod rabatowy (w placówkach banku) będzie aktywny do 30 września br.

Niezbędnik na wyjazdy zagraniczne Santander Bank Polska jest dostępny w placówkach banku.

Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach, oprocentowaniu dostępne są w placówkach banku oraz na santander.pl. Konto osobiste, konto walutowe, jest rachunkiem płatniczym. Santander internet to usługa bankowości elektronicznej. Infolinia to usługa bankowości telefonicznej. Wypłata gotówki kartą za granicą to transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych. Płatność kartą za granicą to transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych. Przewalutowanie transakcji płatniczej to usługa obsługi karty debetowej. RRSO - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Z oferty karty kredytowej mogą skorzystać osoby, które spełniają wymagane przez Santander Bank Polska S.A. warunki oceny zdolności kredytowej. Korzystanie z Kantoru Santander w usłudze bankowości elektronicznej Santander internet możliwe jest dla klientów, którzy zawarli umowę usług Santander online od poniedziałku do piątku od 6:00-21:00 w promocji. Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie www.santander.pl/PAD oraz w placówkach banku. Promocja "0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Grupy Santander za granicą" trwa do 9 września 2019 r. Regulamin promocji jest dostępny w placówkach banku, na stronie internetowej banku oraz pod nr infolinii 1 9999 - opłata zgodna z taryfą danego operatora. Organizatorem ww. promocji jest Santander Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie. Ochrona ubezpieczeniowa w ramach umowy ubezpieczenia Podróżne World świadczona jest klientom Santander Bank Polska S.A. na podstawie umowy ubezpieczenia grupowego zawartej przez Santander Bank Polska S.A. z Inter Partner Assistance Oddział w Polsce. Zasady ubezpieczenia, w tym objęcia ochroną ubezpieczeniową, rezygnacji, szczegółowy zakres świadczeń, ograniczenia lub wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela regulują odpowiednie warunki ubezpieczenia, dostępne wraz z kartami produktów w oddziałach Santander Bank Polska S.A. oraz na stronie santander.aviva.pl.

Grupa Santander Bank Polska S.A. jest drugą pod względem wielkości aktywów grupą finansową w Polsce. Santander Bank Polska oferuje rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Bank ma jedną z największych w Polsce sieci oddziałów i placówek partnerskich, jak również świadczy usługi poprzez elektroniczne kanały dostępu, w tym bankowość mobilną. Jest jednym z liderów rynku w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w usługach bankowych, konsekwentnie budując swoją markę zgodnie ze strategicznym celem osiągnięcia pozycji najlepszego banku dla klienta. Priorytetem Santander Bank Polska jest zadowolenie i lojalność klientów, dlatego Bank regularnie wprowadza do oferty innowacyjne funkcjonalności, które pomagają dbać o finanse osobiste oraz efektywnie zarządzać finansami firmowymi. Od 2011 r. Bank należy do międzynarodowej Grupy Santander. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Grupa Santander to wiodąca uniwersalna grupa bankowa z siedzibą w Hiszpanii, założona w 1857 r. Jest obecna na 10 kluczowych rynkach w Europie oraz obu Amerykach i jest największym bankiem w strefie euro pod względem kapitalizacji rynkowej. Według stanu na koniec czerwca 2019 r. grupa posiadała 142 mln klientów, 13 000 oddziałów i 200 000 pracowników, a wartość środków zdeponowanych w jej bankach przez klientów (łącznie depozyty i aktywa w zarządzaniu) wynosiła 1,03 bln EUR. W I poł. 2019 r. Grupa Santander wypracowała zysk operacyjny na poziomie 4 045 mln EUR, co po wyeliminowaniu różnic kursowych stanowi wzrost o 2% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »