Reklama

Groźna bakteria w mięsie mielonym

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożywaniem partii mięsa z indyka na kotlety "Morliny". W badanych próbkach znaleziono groźną dla zdrowia bakterię.

Jak podano w komunikacie, w wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto salmonellę z gr. O7 w czterech z pięciu badanych próbek mięsa.

Ostrzeżenie dotyczy partii nr 2261003002 mięsa z indyka na kotlety "Morliny" o wadze 500 g i terminie przydatności do spożycia: 29.09.2020 r.

Producentem wyrobu jest Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie.

Ryzyko wystąpienia salmonellozy

Produkt jest przeznaczony do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Reklama

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgierzu powiadomił o sprawie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kutnie, właściwego terenowo ze względu na siedzibę producenta kwestionowanego produktu.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie przeprowadził kontrolę zakładu oraz wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wycofania niebezpiecznej partii.

Wycofywanie produktu

Firma rozpoczęła wycofywanie z rynku zakwestionowanego produktu. Zaplanowano mycie i dezynfekcję zakładu, pobór próbek środowiskowych i produktu gotowego. Poinformowano także dostawcę surowca o tej sytuacji i zaplanowano pobór próbek przy następnej dostawie.

Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

emi/prz/ polsatnews.pl

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »