Jutro 11 listopada. Co z bankowymi przelewami?

Najbliższy czwartek, 11 listopada, jest dniem wolnym od pracy, co oznacza, że system rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych będzie miał przerwę w standardowym funkcjonowaniu. To ostatnia chwila na zaplanowanie przelewu bankowego.

BIZNES INTERIA na Facebooku i jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami

Warto zaplanować i zlecić wcześniej przelew lub skorzystać z przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, który jest dostępny dla klientów banków także w dni świąteczne.

Elixir to obsługiwany przez KIR elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Za jego pomocą realizowana jest większość transakcji zlecanych przez klientów banków w Polsce. Rozliczenie i rozrachunek zleconych w systemie transakcji (przelewów i poleceń zapłaty) odbywa się podczas trzech sesji rozliczeniowych, od poniedziałku do piątku, o godzinie 9:30, 13:30 i 16.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Reklama

Trzeba zatem pamiętać, że przelewy, które zlecimy w środę, 10 listopada po godzinie 16:00 trafią na konta odbiorców w piątek, 12 listopada.

System Euro Elixir, w którym rozliczane są krajowe i transgraniczne przelewy w euro, 11 listopada będzie funkcjonował zgodnie ze zwykłym harmonogramem. Podobnie jak w każdym dniu roboczym, KIR przeprowadzi tego dnia 6 sesji rozliczeniowych. 

W sytuacji, gdy przeoczymy datę płatności lub nie zdążymy wykonać terminowego przelewu przed 11 listopada, warto skorzystać z systemu płatności natychmiastowych Express Elixir, który działa w trybie ciągłym - 24/7/365, czyli również w weekendy i święta. To, czy nasz bank udostępnia tę usługę i w jakim zakresie, można sprawdzić na stronie banku.

https://www.expresselixir.pl/Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: przelew Express Elixir | ELIXIR | przelewy bankowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »