KNF - kolejny wpis na listę ostrzeżeń publicznych
Komisja Nadzoru Finansowego informuje, że z dniem 8 sierpnia 2017 r. na liście ostrzeżeń publicznych został mieszczony został nowy podmiot. - MIB 700 administrowana przez Blue Seal Limited z siedzibą w Republice Vanuatu.
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF):
- MIB 700 administrowana przez Blue Seal Limited z siedzibą w Republice Vanuatu.
Komisja Nadzoru Finansowego informuje, że z dniem 8 sierpnia 2017 r. na liście ostrzeżeń publicznych został mieszczony został nowy podmiot. - MIB 700 administrowana przez Blue Seal Limited z siedzibą w Republice Vanuatu.
W piątek, 4 sierpnia 2017 r. na liście ostrzeżeń publicznych KNF umieszczony został podmiot -- Fast Invest Ltd z siedzibą w Wielkiej Brytanii.
W poniedziałek, 31 lipca 2017 r. na liście ostrzeżeń publicznych KNF umieszczony został - Eubi Investments sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych również spółkę Chrześcijańska Wspólnota Edukacyjno-Inwestycyjna sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie.
Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała ostatnio, że wpisała trzy nowe podmioty na listę ostrzeżeń publicznych - Comfort Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie, Cezar Grupa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (teraz Ritorma Sp. z o.o), a także osobę fizyczną Gaweł K.
Wszystkie wpisy związane są z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, czyli prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF - poinformowała komisja.
Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.
W 2009 roku na taką listę wpisana została np. spółka Amber Gold, co jednak, jak wynika m.in. z prac sejmowej komisji śledczej, nie skłoniło prokuratury do zajęcia się tą spółką i w efekcie naraziło wiele osób na straty finansowe.