Reklama

Konto bankowe dla studenta: Na co zwrócić uwagę?

Trwa bankowa wojna o klientów. Gąszcz ofert sprawia, że wybór konta jest niełatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie miało się z tym wcześniej do czynienia. Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta tak, aby odpowiadało ono studenckim potrzebom?

- Przy wyborze konta warto zwrócić uwagę na jego specyfikę i funkcjonalność oraz koszty - mówi newsrm.tv Leszek Zięba, manager ds. kluczowych klientów w firmie Aspiro i ekspert w Związku Firm Doradztwa Finansowego.

Reklama

Studencki budżet jest często ograniczony, dlatego przy wyborze konta jednym z najważniejszych kryteriów są koszty związane z jego prowadzeniem. Porównując dostępne oferty, warto zajrzeć do tabeli opłat i prowizji.

Należy szczególnie zwrócić uwagę na wysokość miesięcznej opłaty za prowadzenie konta, opłaty za kartę, i możliwości uniknięcia kosztów jej użytkowania, czy na koszty robienia przelewów.

Otwierając rachunek bankowy, powinniśmy pamiętać, że jeżeli nie będziemy zadowoleni z usług danej instytucji finansowej, to zawsze możemy zamknąć konto i otworzyć nowe.

Wiąże się to z pewnymi problemami, jak np. zmiana numeru rachunku, dlatego warto wcześniej przyjrzeć się dostępnym ofertom i wybrać tę, która najlepiej będzie odpowiadała naszym potrzebom.

Dowiedz się więcej na temat: konto bankowe | zwrócenie uwagi | studenci | kont

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »