Lista ostrzeżeń KNF rozszerzona. Dopisano dziewięć firm, są zawiadomienia do prokuratury

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wpisała dziewięć nowych podmiotów na listę ostrzeń publicznych. Regulator rynku podejrzewa naruszenie przez nie Prawa bankowego i ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

Dziewięć nowych podmiotów trafiło na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowała w czwartek KNF. Podejrzenia komisji dotyczą m.in. naruszenia ustawy o obrocie instrumentami finansowymi i Prawa bankowego.

Nowe podmioty wpisane 20 czerwca br. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego to: Intenfix - prowadzący działalność za pośrednictwem platformy internetowej INTENFIX, Kamil Pudłowski Usługi finansowe, Adam Kowieski, Dariusz Nadolski, Zuzanna Zwierzchowska, Mart Diamonds SA z siedzibą w Warszawie, IDI Alternatywna Spółka Inwestycyjna sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie, Mart Diamonds Dystrybucja sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach i MD Distribution z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

KNF wysłał zawiadomienia do prokuratury

W przypadku Intenfix, Kamila Pudłowskiego Usługi finansowe, Adama Kowieskiego, Dariusza Nadolskiego i Zuzanny Zwierzchowskiej do prokuratury wysłano zawiadomienie o podejrzeniu naruszenia ustawy o obrocie instrumentami finansowymi - prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Z kolei w sprawach Mart Diamonds z siedzibą w Warszawie, IDI, Mart Diamonds z siedzibą w Katowicach, MD Distribution z siedzibą w Wielkiej Brytanii postępowanie prokuratury dotyczy naruszenia ustawy Prawo bankowe - wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń publicznych jest zbiorem podmiotów, w stosunku, do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Reklama

***

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ostrzeżenia publiczne | KNF | inwestowanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »