Magister inżynier socjologii z AGH? Czemu nie...
Kulturoznawstwo w Akademii Górniczo- Hutniczej, a może filologia angielska w Politechnice Koszalińskiej? Czemu nie? Uczelnie techniczne coraz częściej podbierają studentów uniwersytetom, broniąc się w ten sposób przed skutkami niżu demograficznego - zauważa "Dziennik Polski".
Krakowska AGH przymierza się do uruchomienia nowego kierunku na Wydziale Nauk Społecznych Stosowanych. Będzie to kulturoznawstwo ze specjalnością nowe media i komunikacja międzykulturowa. Uczelnia planuje też - "w dalszej kolejności" - rozpocząć rekrutację na europeistykę, a od kilku już lat kształci socjologów. AGH nie jest wyjątkiem. Coraz więcej państwowych uczelni technicznych uruchamia humanistyczne kierunki studiów.
Jak wylicza gazeta, europeistykę można studiować m.in. na Politechnice Łódzkiej, Gdańskiej i Opolskiej. Politechnika w Opolu prowadzi też kierunki fizjoterapia oraz turystyka i rekreacja. Politechnika Białostocka oprócz turystyki i rekreacji oferuje studia politologiczne. Politechnika Radomska kształci pedagogów i nauczycieli wychowania fizycznego, a Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - na uruchomionym rok temu Wydziale Nauk Humanistycznych - uczy przyszłych socjologów i pedagogów. Administrację można studiować na Politechnice Warszawskiej; od przyszłego roku kierunek ten będzie wprowadzony również na Politechnice Opolskiej. Najbardziej obleganym kierunkiem na Politechnice Koszalińskiej jest... filologia angielska - czytamy w "Dzienniku Polskim".