Reklama

Marlena Maląg: W tym roku trzeba złożyć wnioski o świadczenie 500 plus

- W bieżącym roku dobiega końca okres rozliczeniowy świadczenia 500 plus, dlatego każdy świadczeniobiorca musi złożyć ponownie wniosek - powiedziała w poniedziałek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Maląg przekonywała na konferencji prasowej, że "przez ostatnie 5 lat polityka odpowiedzialnego rozwoju Polski oparta była przede wszystkim na silnej rodzinie".

Reklama

Mówiąc o świadczeniu 500 plus, zaznaczyła, że "to największe wsparcie, jakie zostało zaproponowane polskim rodzinom po okresie transformacji".

"Miesiąc w miesiąc 6,6 mln dzieci otrzymuje to świadczenie. Do tej pory przeznaczyliśmy na to 134 mld złotych. To inwestycja w kapitał ludzki i podniesienie godności polskiej rodziny" - wskazywała minister.

Maląg przypomniała jednocześnie, że w tym roku należy pamiętać, aby złożyć wniosek o 500 plus, bo kończy się okres rozliczeniowy tego świadczenia.

"Nowe wnioski trzeba złożyć na okres od 1 czerwca 2021 r. do 30 maja 2022 r." - wskazała.

Poinformowała, że od 1 lutego będzie można je składać drogą elektroniczną, przez bankowość elektroniczną, system Empatia lub system PUE ZUS. Możliwość wnioskowania drogą papierową rozpocznie się od 1 kwietnia.

Wniosek złożony w okresie od 1 do 31 maja danego roku oznacza, że świadczenia za czerwiec i lipiec zostaną wypłacone nie później niż do 31 lipca tego roku. Z kolei wniosek złożony od 1 do 30 czerwca to wypłata przyznanego świadczenia za miesiące czerwiec, lipiec i sierpień maksymalnie do 31 sierpnia tego roku.

Program "Rodzina 500 plus" zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Dorota Stelmaszczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »