Reklama

MF: Uwaga na "Krajowy Fundusz Gwarancyjny SA z siedzibą w Warszawie"

Ministerstwo Finansów ostrzega przed działalnością spółki pod nazwą "Krajowy Fundusz Gwarancyjny Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie". Spółka ta nie jest Krajowym Funduszem Gwarancyjnym, który działa na podstawie ustawy w ramach Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), a produkty oferowane za pośrednictwem spółki nie są objęte gwarancjami BGK. Tym samym działalność spółki może wprowadzać w błąd potencjalnych inwestorów - nabywców akcji lub obligacji.

"Krajowy Fundusz Gwarancyjny Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie" posługuje się nazwą Krajowego Funduszu Gwarancyjnego, który jest wskazany w ustawie z dnia 8 maja 1997 r. o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prawne.

Nie ma jednak nic wspólnego z Krajowym Funduszem Gwarancyjnym, utworzonym w BGK. Istnieje podejrzenie, że spółka ta chce w ten sposób uwiarygodnić swoją działalność i wprowadzić w błąd potencjalnych klientów, którzy zdecydują się powierzyć im swoje środki finansowe na oferowane przez nią akcje czy obligacje społeczne.

Reklama

"Krajowy Fundusz Gwarancyjny Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie" przytacza bowiem na swojej stronie internetowej informacje, które sugerują, że spółka ta i Krajowy Fundusz Gwarancyjny w BGK są tożsame.

Przed spółką ostrzegają również KNF i BFG

Dodatkowo spółka przedstawia się jako "właściciel Emitenta OBLIGACJI SPOŁECZNYCH" oraz w sposób nieuprawniony i bez zgody Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego posługuje się logotypem Komisji Nadzoru Finansowego. Dla uwiarygodnienia w oczach klientów, bez wiedzy i zgody Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, posługuje się również logotypem tej instytucji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »