Najemca z psem na przegranej pozycji

Niełatwe zadanie czeka właściciela czworonoga, który zapragnie wynająć dom pod Warszawą. Jeszcze trudniej będzie miał ten, kto zwierząt posiada więcej. Pośrednicy załamują ręce, właściciele mówią stanowcze: nie.

Bo nie dla psa kiełbasa

Spośród 50 wybranych ogłoszeń domów przeznaczonych na wynajem, położonych w odległości do 25 km od stolicy, w cenie nieprzekraczającej 2500 zł za miesiąc, jedynie dwóch właścicieli wzięło pod uwagę możliwość wynajęcia nieruchomości osobom posiadającym psy.

Podstawowym kryterium zgody była ilość, wielkość oraz rasa. Zatem, o ile przewodnik dwóch yorków miał jeszcze szansę na wynajem, to już opiekun trzech owczarków niemieckich mógł pożegnać się z nadzieją na zamieszkanie w oferowanym domu.

Co ciekawe, odpowiedzi odmowne pojawiały się zarówno w przypadku lokali odświeżonych, o wyższym standardzie, jak i tych do lekkiego remontu. Obawy budziły przede wszystkim wizje zniszczonego ogrodu, drzwi i podłóg. Nie przekonywały propozycje wpłaty podwójnej kaucji, odświeżenia lokum na koszt własny czy oferta długoterminowego najmu.

Reklama

Punkt widzenia zależny od miejsca siedzenia

Taki stan rzeczy może poważnie rozczarować każdą osobę posiadającą zwierzęta, która pragnąc wynająć dom pod Warszawą, spotka się z całym szeregiem odpowiedzi negatywnych. Trudno jednak dziwić się właścicielom, którzy inwestując w nieruchomość, obawiają się strat finansowych. Zniszczone drzwi czy podłogi wymagają bowiem nie tylko nakładu z tytułu zakupu materiałów, ale także opłacenia ekipy remontowej i poświęcenia czasu na naprawy.

Z drugiej strony, żadna z wynajmujących lokal osób nie ma gwarancji, iż podobnego rodzaju uszkodzenia nie zostaną dokonane przed dwunożnych najemców.

Złoty środek

Jedyną nadzieją dla właścicieli czworonogów, poszukujących domu na wynajem, pozostaje więc znalezienie nieruchomości niewykończonej lub do remontu, której stan zniechęca innych klientów i skłania właściciela do kompromisowego wyboru najemcy.

Dobrym pomysłem jest także poszukiwanie siedlisk, z reguły nie reprezentujących wysokiego standardu wykończenia a często wymagających renowacji. Wyręczenie właściciela z części robót może sprawić, że zacznie on spoglądać nieco przychylniejszym okiem na czworonożnych lokatorów.

Autor: Olga Krawczyk

Dane zgromadził: www.komfortpr.pl

Dowiedz się więcej na temat: właściciele | najemca | najemnicy | 'Psy' | wynajem mieszkania | najem lokalu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »