Reklama

Ostrzeżenie konsumenckie UOKiK: IP Group Robert Kałuża

UOKiK ostrzega przed działalnością Roberta Kałuży, prowadzącego działalność pod nazwą IP Group. Nieuczciwy przedsiębiorca prowadzi strony w internecie pod bardzo różnymi adresami, reklamując się jako firma pożyczkowa.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w poniedziałkowym komunikacie zaznaczył, że "nieuczciwy przedsiębiorca prowadzi wiele stron, pod różnymi adresami". Blisko 40 stron już zostało "zablokowanych przez hostingodawców, jednak istnieje ryzyko, że pojawią się kolejne" - ostrzega UOKiK.

"Zainteresowani złożeniem wniosku wysyłają smsy premium lub przelewają pieniądze, ale nie dostają pożyczki" - czytamy w komunikacie. "Zwykle kosztuje to więcej niż 30 zł" - podał UOKiK.

Nieuczciwy przedsiębiorca reklamuje usługę "pieniądze na koncie nawet po godzinie - bez poręczycieli i zbędnych formalności, pożyczki od ręki bez BIK". Jak poinformowano w komunikacie, "na stronach Kałuży, prowadzącego działalność pod nazwą IP Group, takie hasła zachęcają konsumentów do skorzystania z oferty".

Reklama

Klienci znajdują na stronach Kałuży "także kalkulatory pożyczkowe i inne informacje, które sugerują, że za pośrednictwem tych serwisów można uzyskać kredyt" - ostrzegł UOKiK. Klient, który jest zainteresowany, musi wysłać smsa premium lub zrobić przelew.

W ocenie urzędu, "działanie przedsiębiorcy naraża konsumentów, którzy chcą pożyczyć pieniądze, na straty finansowe". Przedsiębiorca "wywołuje wrażenie, że faktycznie jest pożyczkodawcą i profesjonalną firmą doradztwa finansowego"; w rzeczywistości pożyczki nie są przez niego udzielane, a celem działalności jest jedynie uzyskiwanie wpłat za "usługę pośrednictwa" - czytamy w komunikacie.

Urząd prosi konsumentów poszkodowanych "działalnością Roberta Kałuży o zgłaszanie podejrzenia popełnienia przestępstwa do organów ścigania - sprawę prowadzi Komenda Miejska Policji w Rybniku pod sygnaturą PR 2 Ds 356.2017". Jak podał komunikat, "Robert Kałuża prowadzi działalność gospodarczą pod firmą IP - GROUP Robert Kałuża, ul. Powstańców Śląskich 21, 44-200 Rybnik".

Jak zaznaczył UOKiK, "zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, ostrzeżenia są wykorzystywane w przypadku stwierdzenia przez urząd szczególnie uzasadnionego podejrzenia stosowania przez przedsiębiorcę nielegalnej praktyki, która może narazić szeroki krąg konsumentów na znaczne straty finansowe lub niekorzystne skutki". Ostrzeżenia są zamieszczane na stronie internetowej urzędu.

Lista adresów internetowych, które zostały zablokowane:

https://futurecash.eu/ http://numer1.eu/ http://telefon24h.pl/ http://oddluzanie.info/ https://pandf.pl/ http://www.pozyczkowo.eu/ http://pozyczyc.com/ http://telegotowka.eu/ http://b6b.pl http://www.bank-life.pl/ http://www.banq.com.pl/ http://www.banq-life.pl/ http://www.bluehope.pl/ http://www.cnk-special.pl/ http://focuscash.pl/ http://www.hefro-seven.com/ http://www.ibezbik.pl/ http://idealnapozyczka.eu/ http://ingf.eu/ http://i-pozyczamy.pl http://ipozyczkabezbik.pl/ http://maszdlug.pl/ http://www.money24.com.pl/ http://www.pogotowiepozyczkowe.com.pl/ http://www.pozyczam-online.pl/ http://pozyczkanachwile.com.pl/ http://www.pozyczkionline.info/ http://pp-c.com.pl/ http://problemfinansowy.pl/ http://www.rapide.com.pl/ http://www.redloan.pl/ http://smart-cash.pl/ http://speedcredit.eu/ http://www.topcredit.com.pl/ http://www.ipkf.pl/ http://pozyczkodawca.com

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »