Państwo nierychliwe po Amber Gold

Po dwóch latach od afery Amber Gold wciąż nie ma ustawy ograniczającej działalność podobnych parabanków. "Puls Biznesu" przypomina, że lekiem na to, by nie pojawiła się kolejna piramida finansowa, miało być wprowadzenie nowych rozwiązań prawnych.

W 2013 roku Ministerstwo Finansów zabrało się do pisania projektu założeń zmian w ustawie o nadzorze finansowym. Uzgodnienia i konsultacje trwały miesiącami.

W maju 2014 roku założenia zostały przyjęte przez rząd, a Rządowe Centrum Legislacji napisało projekt ustawy i w październiku przekazało go Ministerstwu Finansów. Resort obiecywał, że opublikuje go na początku listopada, ale nie ma go do dziś.

W sprawie Amber Gold zarejestrowano 12,4 tysiąca wierzytelności na sumę blisko 700 mln złotych. Pokrzywdzonych jest więcej, bo do prokuratury zgłosiło się ich 18 tysięcy. Dotychczas udało się odzyskać 33,6 mln złotych z majątku Amber Gold.

Reklama

Osoba firmująca cały interes - Marcin P. ma przedłużony areszt do 28 lutego 2015 roku.

Więcej w "Pulsie Biznesu".

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Amber Gold | Gold | amber
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »