Reklama

PKO BP wdraża nową usługę. Trwa pilotaż

Jeśli pilotaż zostanie dobrze odebrany, już jesienią, jako pierwszy bank w Polsce, będziemy gotowi do wprowadzenia usługi płatności odroczonej - powiedziała prezes PKO Banku Polskiego Iwona Duda.

Prezes Duda zaznaczyła, że PKO BP szczególny nacisk kładzie na rozwój kanałów cyfrowych. - Obecnie, jako pierwszy bank w Polsce, wdrażamy nową usługę zwaną buy now, pay later, czyli płatność odroczoną - wskazała. Dodała, że trwa właśnie pilotaż tego produktu i jeżeli pomyślnie przejdzie testy, to wdrożenie tej usługi planowane jest jesienią tego roku. Plany zakładają, że na początek klienci będą mogli korzystać z odroczenia płatności o 30 dni, a docelowo pojawi się także możliwość rozłożenia spłaty na kilka rat.

W rozmowie z PAP prezes PKO BP zwróciła uwagę, że pierwszy kwartał 2022 r. bank zakończył z dobrym wynikiem, jednak - jak zaznaczyła - "okoliczności gospodarcze, w jakich obecnie funkcjonujemy, mogą wpłynąć np. na portfel kredytowy". - Na razie takich obserwacji nie mamy, ale musimy stopniowo je przewidywać - podkreśliła.

Reklama

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Bank udzielił finansowania na rekordową kwotę

Jak powiedziała, w ostatnim czasie bank udzielił finansowania polskim firmom i klientom indywidualnym na rekordową kwotę 250 mld zł. - To znacząco wspiera zarówno przedsiębiorców w prowadzeniu działalności, jak i osoby prywatne w zaspokajaniu potrzeb m.in. mieszkaniowych czy codziennych - powiedziała.

Pokreśliła, że w czasach wysokiej inflacji PKO BP wychodzi z bardzo dobrą ofertą, dlatego jako jeden z pierwszych zaproponował podwyższenie oprocentowania lokat. Wskazała, że oferta banku jest kompleksowa i skierowana zarówno do klientów, którzy chcą oszczędzać krócej, jak i takich, którzy lokują pieniądze na czas dłuższy. - Dostrzegamy także te grupy społeczne, które mogą być dziś w  trudniejszej sytuacji - dodała.

Pytana, czy Grupa PKO BP zamierza kontynuować konsolidację, powiedziała, że bank jako lider sektora bankowego bacznie obserwuje to, co się dzieje na rynku. - W zależności od sytuacji, będziemy podejmować odpowiednie decyzje - dodała.

Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego należy do największych instytucji finansowych w Polsce, a także jest jedną z wiodących grup finansowych Europy Środkowo - Wschodniej. Do Grupy należy m.in. działający na Ukrainie Kredobank. PKO Bank Polski jest liderem rynku pod względem liczby prowadzonych rachunków bieżących i kart płatniczych. 

PKOBP

25,6200 0,1200 0,47% akt.: 12.08.2022, 09:56
  • Otwarcie 25,4700
  • Max 25,6800
  • Min 25,2200
  • Kurs odniesienia 25,5000
  • Suma wolumenu 191 778
  • Suma obrotów 4 883 976,3500
  • Widełki dolne 22,9300
  • Widełki górne 28,0100
Zobacz również: ALIOR ALIOR BNPPPL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »