Pociąg ten sam, ale ceny biletów już nie. PKP się tłumaczy
Czy jest jakiś sposób na to, żeby można było zaoszczędzić na bilecie na pociąg? Okazuje się, że tak. Polscy pasażerowie zauważyli, że bilety na kolejowe połączenia międzynarodowe na stronach zagranicznych przewoźników oferowane są w bardziej przystępnych cenach niż na stronach PKP Intercity. Choć PKP potwierdza, to zauważa również, że sytuacja może być odwrotna.
Choć podróżowanie pociągiem wydaje się być dobrą alternatywą dla samochodu lub autobusu, to ceny - w zależności od trasy - mogą być dla niektórych pasażerów zniechęcające. Jak zaoszczędzić na takiej podróży? Podróżowanie w grupie czy kupowanie biletu z wyprzedzeniem to nie wszystko.
"Bilet na 4 lutego z Warszawy do Ostrawy na stronie PKP kosztuje 192,17 zł, kiedy na ten sam pociąg kupiony na stronie kolei czeskich, czyli České dráhy kosztuje 490 koron czeskich, czyli równowartość 82,19 zł" - napisał pod koniec stycznia na platformie X dziennikarz Łukasz Grzesiczak.
"Bilet na ten sam pociąg i kupiony w tym samym momencie na stronie polskiego przewoźnika jest około 110 zł droższy, niż ten kupiony na czeskiej stronie. Nie, nie jest to wyjątek. Regularnie jeżdżę do Ostrawy i zawsze to tak wygląda" - dodał w kolejnym poście, załączając screeny ze stron przewoźników.