Reklama

Polacy ruszyli po dodatek solidarnościowy

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło do tej pory ponad 18,5 tys. wniosków o dodatek solidarnościowy. Prezes ZUS Gertruda Uścińska poinformowała, że wnioski są przyjmowane tylko w formie elektronicznej. Dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 złotych ma być przyznawany od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku.

Świadczenie w wysokości 1400 złotych przysługuje osobom, które po 15 marca straciły pracę. Jest przyznawane od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku. 

Profesor Gertruda Uścińska przypomniała, że świadczenie jest specjalnym dodatkiem, mającym na celu wsparcie osób, które utraciły źródło dochodu ze względu na sytuację gospodarczą spowodowaną COVID-19.

Warunkiem przyznania świadczenia jest utrata zatrudnienia lub wygaśnięcie umowy o pracę na czas określony po 15 marca. Osoba składająca wniosek również musiała podlegać ubezpieczeniom społecznym z tytułu stosunku pracy przez okres co najmniej 60 dni w tym roku. Świadczenie jest przeznaczone dla tych którzy utracili pracę, ale również dla osób zarejestrowanych jako bezrobotne - podkreśliła prezes ZUS.

Reklama

Ustawa, którą prezydent Andrzej Duda podpisał w ostatnią sobotę, zakłada również podniesienie kwoty zasiłku dla bezrobotnych do 1200 złotych w okresie pierwszych 90 dni posiadania prawa do zasiłku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »