Reklama

Prudential inwestuje w Małopolsce

Prudential, jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych na świecie, oficjalnie otworzyło w piątek swój pierwszy oddział w Krakowie. Firma planuje zainwestować w działalność na polskim rynku 150 mln zł w ciągu trzech lat. W Małopolsce towarzystwo chce zbudować blisko trzystuosobową sieć konsultantów ds. planowania finansowego. Jednym z elementów działań rekrutacyjnych firmy będzie specjalnie opracowany program dla byłych nauczycieli.

Prudential rozpoczął działalność w Polsce w marcu br., po 70 latach nieobecności na naszym rynku. W ciągu niespełna pół roku towarzystwo od podstaw zbudowało profesjonalną, działającą w różnych regionach Polski sieć konsultantów ds. planowania finansowego. Obecnie współpracuje z 300 osobami, z czego 25 działa w regionie Małopolski. W ciągu najbliższych kilku lat Prudential planuje nawiązać współpracę z 300 konsultantami z Krakowa i okolic.

- Nasza działalność opiera się na zespole kompetentnych i wiarygodnych konsultantów, dlatego tak dużo energii i wysiłku w pierwszym roku naszej działalności w Polsce wkładamy w zbudowanie stabilnych fundamentów firmy i profesjonalnego zespołu - mówi Abhishek Bhatia, prezes Prudential Polska - Prowadzimy przemyślaną rekrutację, szkolimy naszych pracowników i współpracowników, inwestujemy w nowe technologie i użyteczne oprogramowanie, co zdecydowanie ułatwia ich pracę - dodaje Bhatia.

Reklama

Zdaniem ekspertów Prudential, grupą mającą doskonały potencjał do rozpoczęcia działalności w obszarze ubezpieczeń są nauczyciele. Jak donoszą media, tylko w tym roku około 7 tys. z nich odejdzie z zawodu. Wspólnie z Urzędem Pracy i Ośrodkami Kształcenia Nauczycieli, towarzystwo opracowuje program ułatwiający nauczycielom rozpoczęcie działalności w obszarze długoterminowego planowania finansowego.

- Poczucie misji, empatia i możliwość pracy w niepełnym wymiarze godzin to elementy, które sprawiają, że doradztwo finansowe to realna szansa na satysfakcjonujące zajęcie i zarobki dla byłych nauczycieli w obszarze ubezpieczeń - wyjaśnia Robert Zagata, dyrektor sprzedaży agencyjnej Prudential Polska - Planujemy przeszkolić blisko 600 kandydatów na konsultantów ds. planowania finansowego. To dla Małopolski realna korzyść - nawet jeżeli nie zdecydują się oni na współpracę z firmą, tutejszy rynek pracy zasilą osoby wyposażone w nowe umiejętności sprzedażowe i wiedzę potrzebną do prowadzenia własnej firmy - mówi Robert Zagata.

Prudential prowadzi działalność w Polsce od marca tego roku, jest częścią założonej w 1848 r. brytyjskiej grupy ubezpieczeniowej. Towarzystwo oferuje rozwiązania, które zapewniają ochronę ubezpieczeniową połączoną z możliwością oszczędzania na dowolny cel. Flagowym produktem Prudential jest unikalne na polskim rynku ubezpieczenie na życie "Premiopolisa", która pozwala planować finansową przyszłość i pomnażać oszczędności oraz w kompleksowy sposób zabezpiecza klientów np. w razie poważnej choroby, niezdolności do pracy oraz innych zdarzeń. Oddział w Krakowie to kolejna po Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, inwestycja Prudential w Polsce. Firma otworzy w sumie 10 oddziałów. Prudential współpracuje obecnie z siecią 350 konsultantów ds. planowania finansowego. Planuje się, że do 2015 roku będzie ich około tysiąca , a docelowo - 3 tys.

- - - - -

Prudential plc to brytyjska grupa spółek z sektora usług finansowych, obsługująca ok. 24 miliony klientów i zarządzająca aktywami o wartości 427 miliardów funtów (dane na dzień 30.06.2013) w krajach Europy, Azji i Ameryki Północnej. Akcje Grupy notowane są na światowych giełdach w Londynie, Hongkongu, Singapurze i Nowym Jorku.

Filary działalności Grupy Prudential oparte są na czterech podstawowych elementach strategii firmy: zorientowanie na klienta, zrównoważone wskaźniki finansowe, aktywne zarządzanie ryzykiem oraz zdyscyplinowana alokacja kapitału. Dzięki międzynarodowym projektom i dobrym wynikom finansowym firma nie tylko przynosi stałe zyski swoim akcjonariuszom i inwestorom, ale angażuje się w poprawę otoczenia, w którym funkcjonuje.

W skład grupy wchodzą cztery spółki: firmy działające na terenie Europy i Azji - Prudential UK and Europe, Prudential Corporation Asia, firma ubezpieczeniowa działająca na rynku USA - Jackson National Life Insurance Company oraz fundusz inwestycyjny M&G.

Prudential UK to czołowy ubezpieczyciel i operator oszczędnościowych kont emerytalnych, obsługujący ok. 7 milionów klientów na terenie Wielkiej Brytanii. Spółce podporządkowany jest fundusz inwestycyjny M&G, który zarządza portfelem o wartości 234 miliardów funtów (dane za sierpień 2013). Z kolei Prudential Corporation Asia to największa firma ubezpieczeniowa na rynku azjatyckim, działająca w 13 krajach regionu. Jackson pozostaje natomiast liderem ubezpieczeń na życie w Stanach Zjednoczonych, zapewniając produkty oszczędnościowe, z których korzysta około 4 mln osób.

Prudential w Polsce

Grupa Prudential działała w Polsce od 1927 r. w ramach dwóch spółek - angielskiej spółki akcyjnej Prudential Assurance Company Limited oraz spółki zależnej Towarzystwo Ubezpieczeń "Przezorność". Siedzibą firmy był sławny budynek Prudential w Warszawie, symbol nowoczesnej Warszawy lat 30.

Majątek polskiego oddziału Prudential został przejęty przez hitlerowskie władze po inwazji na Polskę w 1939 roku. Jako jedna z niewielu europejskich firm ubezpieczeniowych, Prudential odmówił prowadzenia działalności w krajach znajdujących się pod okupacją niemiecką.

W oparciu o dostępne dokumenty zachowane w londyńskim biurze Prudential Assurance, w chwili wybuchu wojny w Polsce obsługiwane były 4 623 ważne polisy. Pomimo znacznych luk w dostępnej dokumentacji, wynikających głównie ze zniszczeń wojennych, od początku lat pięćdziesiątych udało się rozliczyć 43 proc. polis. Do dzisiaj Prudential poszukuje spadkobierców przedwojennych ubezpieczeń.

W lutym 2013 Grupa Prudential ponownie weszła na polski rynek. W ofercie firmy znajdują się ubezpieczenia na życie w charakterze innowacyjnych Premiopolis, czyli produkty oszczędnościowe umożliwiające odkładanie funduszy na dowolny cel, w tym także na emeryturę.

Oprócz siedziby w Warszawie, towarzystwo posiada swoje oddziały w Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Krakowie. Wkrótce planuje także otwarcie placówek

w Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Szczecinie i Toruniu.

Prudential w Krakowie

Pierwszy oddział Prudential w Krakowie otwarty został 27 września 2013 r. Docelowo firma chce zbudować sieć 300 konsultantów ds. planowania finansowego w Małopolsce. W celach rekrutacyjnych Prudential wraz z Urzędem Pracy oraz Ośrodkami Kształcenia Nauczycieli opracowuje program podnoszenia kwalifikacji dla zawodów najbardziej zagrożonych redukcją etatów. Program ten ma na celu zaopatrzenie osób z grupy ryzyka w niezbędne kompetencje do odnalezienia się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku pracy.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »