Reklama

Ranking pożyczek i kredytów gotówkowych - marzec 2013

TotalMoney.pl dokonał analizy oferty niezabezpieczonych pożyczek i kredytów gotówkowych w kwocie 15 000 zł "na rękę" z 4-letnim okresem spłaty oferowanych aktualnie przez banki działające na krajowym "podwórku". Średnia wysokość miesięcznej raty pożyczki w 17 bankach, które odesłały ankietę kredytową wynosi 427,76 zł w opcji dla klienta wewnętrznego oraz 9 zł więcej (tj. 436,68 zł) w opcji dla klienta zewnętrznego.

Obserwujemy ostatnio prawdziwy wysyp specjalnych ofert kredytowych. Oczywiście jest to już powoli skutkiem przypadających w tym roku wyjątkowo wcześniej Świąt Wielkanocnych. Ale nie tylko. W dobie spadających stóp procentowych szybkie kredyty gotówkowe są głównym motorem napędowym banków poszukujących źródeł wysokich przychodów prowizyjnych i tych z tytułu ubezpieczeń.

TotalMoney.pl przygotował dwa zestawienia pożyczek gotówkowych w kwocie 15 000 zł "do ręki" spłacanych w 48 ratach. Pierwsze z nich dotyczy klientów wewnętrznych, czyli posiadających konto osobiste w danym banku od co najmniej roku, drugie - klientów, którzy takiego rachunku w danym banku nie posiadają i nie chcą go zakładać - tzw. klientów zewnętrznych. Naszymi klientami jest trzyosobowa rodzina uzyskująca dochody rzędu 3946 zł netto. Oferty kredytowe sklasyfikowano w ten sposób, że pozycja danego banku w rankingu odzwierciedla wysokość miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej. Zapraszamy do lektury marcowej edycji rankingu!

Reklama

Porównaj kredyty gotówkowe i wybierz najlepszy dla siebie!

Najlepszą ofertę szybkiej pożyczki dla własnych klientów udostępnia...

W ramach ofert skierowanych dla klientów wewnętrznych najlepszą ofertę pożyczki w marcu 2013 roku zaproponował Bank Millennium! Najkorzystniejsza oferta wspierana jest dodatkowo kampanią reklamową akcentującą "Gwarancję najniższego oprocentowania". Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą mieć pewność, że ich pożyczka bez ubezpieczenia jest najniżej oprocentowania spośród wszystkich dostępnych propozycji. Dodatkowo osoby, które zdecydują się założyć konto osobiste w Banku Millennium i przekazywać na nie uzyskiwane dochody mają oprocentowanie obniżone o kolejny 1 pp.!

Zwycięska oferta pożyczki w Banku Millennium wyróżnia się atrakcyjnymi warunkami cenowymi dzięki czemu miesięczna rata wynosi tylko niecałe 366 zł. Tak korzystne warunki raty są możliwe dzięki oprocentowaniu nominalnemu wynoszącemu 7,9 proc. Prowizja za udzielenie tej niskooprocentowanej pożyczki wynosi 5,00 proc. Warto podkreślić, że całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 18 294 zł, a RRSO jedynie 11,1 proc. Z pożyczki na tych warunkach mogą skorzystać osoby, które zdecydują się przelewać wynagrodzenie na rachunek w Banku Millennium.

Drugą lokatę w marcowym zestawieniu najkorzystniejszych pożyczek i kredytów gotówkowych zajęła propozycja eurobanku. Rata dla tej oferty jest tylko o 23 zł droższa niż u zwycięzcy. Jest to możliwe dzięki oprocentowaniu nominalnemu 11,1 proc. Bank zajmujący drugą pozycję nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu! RRSO dla tej oferty również plasuje się na poziomie poniżej 12 proc.!

Porównanie kredytów gotówkowych na email. Nie zwlekaj. Sprawdź wyniki!

Na najniższym stopniu podium uplasowała się propozycja kredytu gotówkowego oferowanego przez Bank BGŻ, który udostępnił również bardzo atrakcyjne warunki cenowe - przede wszystkim niskie oprocentowanie, wynoszące jedynie 9,9 proc. W przypadku brązowego medalisty również należy liczyć się z uiszczeniem 5 proc. stawki prowizji. Rata w tym wypadku to 399,70zł, a RRSO wynosi poniżej 15 proc.

Ranking kredytów gotówkowych - marzec 2013 (klient wewnętrzny)
Poz. Nazwa banku Miesięczna rata Prowizja Oprocentowanie nominalne Całkowita kwota do
zapłaty przez
konsumenta zgodnie
z ukk  (odsetki,
ubezpieczenie)
1 Bank Millennium 365,49 zł 5,00% 7,90% 18 293,53 zł
2 eurobank 388,41 zł 0,00% 11,10% 18 643,68 zł
3 Bank BGŻ 399,70 zł 5,00% 9,90% 19 975,27 zł
Założenia: Kwota kredytu 15 000 zł "na rękę", okres kredytowania 48 miesięcy. Raty równe. Klient: rodzina 2+1 z miesięcznymi dochodami netto w wysokości 3946 zł uzyskiwanymi z umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Klient wewnętrzny (posiada od 1 roku konto osobiste).
W zestawieniu ujęte zostały banki, które odesłały wypełnione ankiety do porównywarki finansowej TotalMoney.pl do 15 marca 2013 r.

Najtaniej nowy klient pożyczy z banku...

Pierwsze miejsce w zestawieniu dla klienta zewnętrznego zajął także Bank Millennium. Pożyczka z tego banku wyróżnia się bardzo atrakcyjnymi warunkami - rata wynosi tylko 373 zł. Tak dobra cena jest możliwa dzięki oprocentowaniu nominalnemu w wysokości 8,9 proc. Prowizja za udzielenie tej "taniej jak barszcz" pożyczki wynosi 5,00 proc. Warto podkreślić, że całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 18 633 zł, a RRSO - tylko 12,2 proc.

Na drugim miejscu znalazła się propozycja Banku BGŻ. Rata w tym przypadku wynosi 399,70 zł i jest tylko o 27 zł wyższa niż u zwycięzcy. Jest to możliwe dzięki oprocentowaniu nominalnemu 9,9 proc. Bank pobiera 5-proc. prowizję! RRSO dla tej oferty wynosi niecałe 15 proc. Otrzymanie tak korzystnej propozycji uzależnione jest od wyniku oceny zdolności kredytowej klienta.

Na trzeciej pozycji uplasowała się oferta kredytu gotówkowego oferowanego przez Bank Pocztowy, który udostępnił kredyt z oprocentowaniem 11,49 proc. W tym przypadku także trzeba liczyć się z uiszczeniem prowizji - w tym wypadku wynoszącej 3 proc. Rata kredytu gotówkowego udzielanego przez Bank z trąbką w logo wynosi niecałe 404 zł. Należy jednak wspomnieć, że jest to oferta skierowana do pracowników wybranych zakładów pracy.

Ranking kredytów gotówkowych - marzec 2013 (klient zewnętrzny)
Poz. Nazwa banku Miesięczna rata Prowizja Oprocentowanie nominalne Całkowita kwota do
zapłaty przez
konsumenta zgodnie
z ukk  (odsetki, ubezpieczenie)
1 Bank Millennium 372,56 zł 5,00% 8,90% 18 633,06 zł
2 Bank BGŻ 399,70 zł 5,00% 9,90% 19 975,27 zł
3 Bank Pocztowy 403,36 zł 3,00% 11,49% 19 230,57 zł
Założenia: Kwota kredytu 15 000 zł "na rękę", okres kredytowania 48 miesięcy. Raty równe. Klient: rodzina 2+1 z miesięcznymi dochodami netto w wysokości 3946 zł uzyskiwanymi z umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Klient zewnętrzny (nie posiada konta osobistego w danym banku i nie chce go zakładać).
W zestawieniu ujęte zostały banki, które odesłały wypełnione ankiety do porównywarki finansowej TotalMoney.pl do 15 marca 2013 r.

A może by tak jednak skorzystać z promocji?

O tym, jak złudny może być urok promocji niech świadczy chociażby to, że specjalna oferta pożyczki gotówkowej - popularnej Mini Ratki uplasowała się w obu zestawieniach na ostatniej pozycji. Nie pomogły ani obniżona o połowę prowizja ani jednocześnie niskie oprocentowanie.. Tym, co determinuje stosunkowo wysoki koszt tej propozycji jest fakt, że aby "załapać się" na promocyjne warunki niezbędny jest zakup ubezpieczenia.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym pozytywnym aspekcie udostępnianych obecnie wyjątkowych ofert kredytowych - w sporej części propozycji zastosowanie mają uproszczone zasady dokumentowania dochodów - nie trzeba dostarczać zaświadczenia o dochodach - dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę wystarczy dostarczenie do banku wraz z dokumentem tożsamości zeznania podatkowego PIT-11 za 2012 rok. Taką możliwość oferuje m.in. ING Bank Śląski, eurobank, Getin Bank czy też PKO Bank Polski.

Porównaj kredyty gotówkowe w różnych bankach

Spadające stopy procentowe wymusiły na bankach obniżenie maksymalnego pułapu oprocentowania do poziomu 19 proc. - to naprawdę są już bardzo korzystne stawki - zatem warto być podwójnie czujnym, aby bank nie odbił sobie na nas zarobku w postaci prowizji albo ubezpieczeń. Decydując się na zawarcie umowy kredytowej w danym banku powinniśmy na spokojnie zapoznać się ze wszystkimi warunkami kredytowania - niewłaściwy wybór oferty pożyczki skutkować może zawyżonymi kosztami, które zmuszeni będziemy ponosić - w całym okresie kredytowania oszczędności nierzadko mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych, co stanowi blisko 1/3 pożyczanej kwoty - jest o co zawalczyć prawda?

Źródło: TotalMoney.pl

Załączniki

Dokument.pdf Dokument.pdf

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »