Rosną ceny polis OC. Najwięcej zapłacą sprawcy kolizji, młodzi i emeryci

Wkrótce wiele osób może być zaskoczonych przy okazji odnawiania lub kupowania polisy OC dla nowego auta. Szykują się bowiem spore podwyżki. Najbardziej odczują je osoby, które spowodowały szkody, ale także młodzi kierowcy oraz emeryci.

Podwyżki wyjaśniła ekspert do spraw ubezpieczeń Katarzyna Wojdyła. - Połączenie dwóch faktów, zbyt niskiej ceny i coraz wyższego kosztu wypłacanych odszkodowań, zdecydowanie wpłynęło na to, że te podwyżki musiały nastąpić - stwierdziła.

Według niektórych agentów ubezpieczeniowych, wielu kierowców po otrzymaniu wyceny polisy OC nie decyduje się nawet na jej zakup. Jak twierdzą kierowcy, droższe polisy to złodziejstwo i wyciąganie pieniędzy.

Reklama

Źródło: x-news

- - - - -

30 września br. informowaliśmy: Stawki OC pójdą w górę

Kierowcy mają więcej płacić za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu. Podwyżki zapowiadają zakłady ubezpieczeniowe - to reakcja na apel szefa Komisji Nadzoru Finansowego, który nakazał im zakończenie wojny cenowej, która mogłaby doprowadzić do bankructwa niektórych firm.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Berenda, podwyżki dotkną przede wszystkim tych kierowców, którzy stwarzają największe zagrożenie na drodze.

- Niezależnie od tego, jaka będzie wielkość tych podwyżek, wiadomo, kto to odczuje najdotkliwiej i w przypadku kogo będziemy mogli mówić o dużych podwyżkach - to są osoby młode i to są osoby powodujące wypadki - powiedział naszemu dziennikarzowi Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń, która reprezentuje wszystkie zakłady w kraju.

- Doświadczeni kierowcy, którzy nie powodują wypadków, powinni być za to bezpieczni. Osoby jeżdżące bezszkodowo na pewno każdą podwyżkę odczują najmniej - zapewnił Tarczyński.

Branża ubezpieczeniowa nie zdradza jeszcze, o ile wzrosną stawki OC. Na pewno jednak będzie to zauważalne.

Sprawdź stawki ubezpieczeń w porównywarce rankomat.pl

Wojna cenowa na polskim rynku ubezpieczeniowym trwa od lat. W efekcie średnie stawki OC są u nas jednymi z najniższych w Europie.

Krzysztof Berenda, RMF

Więcej informacji ekonomicznych na RMF24.pl

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »